SPA & Beauty News
7 marzec 2013
Kontrowersyjna nowinka z wielkiego świata wstrząsnęła światowe media. Irańskie nastolatki licznie poddają się operacji nosa, by ich rysy twarzy nabrały delikatności.
Jak to możliwe? Iranki, skrzętnie ukryte pod czadorem czy burką pokazują jedynie twarz, której wygląd jest równie istotny jak całe ciało u wyzwolonych Europejek. Stąd tak spore zapotrzebowanie na tego typu operacje. Zmniejszenie nosa sprawia, że muzułmańskie kobiety stają się bardziej atrakcyjne dla potencjalnych mężów. Co więcej, w kulturze islamu związki małżeńskie zawiera się zdecydowanie wcześniej aniżeli w religii katolickiej.

photo/abcnews.go.com


Co ciekawe, w Iranie wykonuje się o 7% więcej operacji nosa niż w Stanach Zjednoczonych. Rocznie to około 200 tysięcy pacjentek. Pomimo, że ceny zabiegów są bardzo wysokie i nieproporcjonalne w stosunku do standardu życia tamtejszych obywateli. Tak wielkie zainteresowanie nimi skutkuje niestety operacjami przeprowadzanymi przez nielicencjonowanych chirurgów plastycznych. Co wiąże się ze sporym prawdopodobieństwem niekompetentnej konsultacji z pacjentką przed wykonaniem operacji, a także ze znacznym ryzykiem powikłań.

Ilość wyświetleń: 6583

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+