Kosmetyka ciała
14 marzec 2014
Długie włosy od zawsze były wielkim atutem damskiej urody. Korzystając ze współczesnych zabiegów fryzjerskich, czasem w niespełna dwie godziny, możemy cieszyć się długimi, gęstymi włosami. Jednak ważne jest by wybierać te sposoby, które jak najmniej ingerują w naturalny stan włosa. Oto 3 techniki przedłużania włosów na zimno, bez użycia zgrzewarek i klejów.
Micro rings hair extension oraz Easy Hair
Polega na doczepianiu pasm włosów do naturalnych poprzez maleńkie i niewidoczne, aluminiowe obrączki, idealnie dopasowane kolorystycznie do naturalnych włosów. W zależności od pielęgnacji włosa efekt utrzymuję się do 4 miesięcy. Jeśli jesteśmy uczulone na nikiel lepszą alternatywa będzie Easy Hair . Zamiast „ringów” stosuję się tulejki z brązu lub miedzi, zaciskając „na dwa” oba pasma włosów przy pomocy odpowiednich cążek. Easy Hair jest szczególnie polecana dla osób o cienkich i delikatnych włosach. Zapewnia trwałość i komfort, a nie uszkadza struktury włosa.

Hair Strip
Włosy przedłużane są poprzez taśmę, mocowaną przy użyciu micro ringów. W odróżnieniu od innych metod do Hair Stripu potrzebne jest jedynie 50 pasm włosów. Jest to jednak metoda stosunkowo krótkotrwała ze względu na potrzebę częstego podciągania rosnących włosów.

Clip in
Najprostszy i najszybszy sposób na długie włosy. Idealny na jednorazowe okazje. Włosy na taśmie (najczęściej kilka taśm) wpina się we włosy klientki za pomocą maleńkich klamerek. Można je kupić samodzielnie. Ceny wahają się w zależności od długości włosa i tworzywa. Zestaw pasm naturalnych do 55 cm kosztuję około 350 złotych, sztucznych około 100 złotych.

photo/iandkhair.com


Cena pozostałych zabiegów różni się w zależności od ilości dopinanych pasm oraz rodzaju dopinanego włosa : słowiańskie są najdroższe. Szczegóły ustala się przez zabiegiem.

Żyjemy w tych wdzięcznych czasach ,że w odróżnieniu od naszych prababek nie musimy czekać latami aż włos po ramiona (urośnie) bursztynowy. Dlaczego więc nie skorzystać z dobrodziejstw naszych czasów ?

Sabina Słowińska

* Samuel Twardowski- poemat o „Nadobna Paskwalina„
Ilość wyświetleń: 2427

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+