Dieta
5 sierpień 2015
Dbasz o skórę najlepszymi kosmetykami, uprawiasz sport, starasz się jeść zdrowo, a jej stan się nie poprawia? Wprowadź do diety te cztery witaminy i przywitaj piękną, zdrową, gładką skórę.
Witamina A
Udowodniono, że zmniejsza zmarszczki, przebarwienia znikają, a skóra staje się miękka. Dodatkowo zapobiega wypadaniu włosów, niszczy wolne rodniki i pomaga w leczeniu trądziku.

Gdzie ją znaleźć? Najwięcej tej witaminy zawierają tłuste ryby, tran, pełne mleko, marchew, dynia, szpinak i pomidory.

Witamina B3
Jest szczególnie korzystna dla osób z suchą lub wrażliwą skórą. W niektórych badaniach udowodniono, że zmniejsza trądzik. Poza tym redukuje zaczerwienienia i zwiększa nawilżenie.

Gdzie ją znaleźć? Witamina B3 występuje m.in. w drobiu, nasionach roślin strączkowych, ryżu i ziemniakach.
photo/hellozdrowie.pl

Witamina C
Sprawia, że skóra jest gładka i jędrna. Przywraca jej blask, likwiduje przebarwienia, zmarszczki i wiotczenie. Dodatkowo pomaga w walce z łojotokiem i trądzikiem.

Gdzie ją znaleźć? Głównym jej źródłem są świeże owoce i warzywa. Na pierwszym miejscu znajdują się warzywa kapustne i owoce jagodowe. Warto też sięgnąć po ziemniaki i owoce cytrusowe.

Witamina E
To supergwiazda wśród witamin pielęgnujących skórę. Przede wszystkim zwiększa ochronę przed promieniami UV. Ponadto przeciwdziała starzeniu się organizmu i poprawia elastyczność skóry.

Gdzie ją znaleźć? Jest wytwarzana tylko w roślinach. Najlepszym jej źródłem są oleje. Znajdziesz ją też w orzechach, sałacie, szpinaku i kapuście.

Dominika Jaworowska
Ilość wyświetleń: 4714

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+