Kosmetyka ciała
27 lipiec 2015
Byłoby naprawdę miło chodzić po plaży ze świadomością, że nasze nogi wyglądają świetnie. Można to osiągnąć nie trudząc się specjalnie i nie korzystając z drastycznych zabiegów. Bez względu na wygląd lub kształt większość kobiet może mieć piękne, seksowne nogi dzięki tym 5 zasadom.
Zasada pierwsza: Kształt
Szczupłe nogi nie są równoznaczne z pięknymi nogami. Ważniejszy jest ich kształt. Tutaj pomocne będą dwa ćwiczenie, które możesz wykonywać w każdej wolnej chwili. Dzięki nim nie zakładając szpilek, będziesz wyglądała jakbyś je miała. Pierwsze sprawi, że Twoje mięśnie łydek delikatnie się zarysują. Stój na palcach przez 10 – 20 sekund. Powtórz tyle razy ile masz czasu. Drugie ćwiczenie to tzw. wypady. Podkreślą zarówno uda, jak i pośladki. Jeśli od razu nasuwa Ci się myśl, że nie masz czasu na ćwiczenia, to zapewniamy, że masz! Wykonuj je czekając, aż zagotuje się woda na herbatę lub kiedy myjesz zęby.
photo/healthygyan.com

Zasada druga: Złuszczanie
Każdy pamięta o peelingu twarzy, ale co z nogami? Martwy naskórek sprawia, że skóra łuszczy się i ma nierówny koloryt. Do peelingu możesz wykorzystać szorstką stronę gąbki do mycia. Ten sposób stosuj codziennie. Inną opcją jest scrub ze sklepu lub zrobiony samodzielnie w domu. Z tego korzystaj dwa razy w tygodniu. Możesz też zdecydować się na specjalistyczne peelingi w gabinetach kosmetycznych. Kosmetyczka doradzi Ci jaki wybrać i jak często go powtarzać.
Polecamy kosmetyki:
Apis, Peeling czekoladowy z cukrem trzcinowym (400ml/55zł)
Stenders, Miętowy peelig solny do ciała (300g/56zł)
Lirene, Peeling gruboziarnisty - aksamitna gładkość (200ml/14zł)


Zasada trzecia: Nawilżanie
Samo złuszczanie martwego naskórka nie wystarczy w walce z suchą skórą. Codziennie rano i wieczorem powinnaś nawilżać ją balsamem. Jeśli masz problem z cellulitem to wybierz taki, który przy okazji będzie pomagał go zwalczać.

Zasada czwarta: Kolor
Prawie każdy wygląda lepiej z lekko opaloną skórą. Trochę koloru spowoduje też optyczne wyszczuplenie. Należy pamiętać o promieniowaniu słonecznym i o jego skutkach. Dlatego nie przebywaj na słońcu bez kremu z filtrem i lepiej powstrzymaj się od opalania w godzinach 12 – 14.

Zasada piąta: Jesteś piękna!
Nie ma nic bardziej seksownego niż pewność siebie. Jesteś piękna nawet jeśli masz jakieś mankamenty. Nie ma ludzi idealnych. Zawsze znajdzie się ktoś ładniejszy i brzydszy. Oczywiście można i należy podjąć wysiłek, aby wyglądać lepiej. Ale pamiętaj: pewna siebie kobieta zawsze jest sexy, bez względu na to jak wygląda.

Dominika Jaworowska
Ilość wyświetleń: 5556

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+