SPA & Beauty News
28 listopad 2012
Andrzejki, czyli wigilia św. Andrzeja, to czas rozpoczynający okres refleksji związany ze Świętami Bożego Narodzenia, czyli Adwent. Zaczynamy generalne porządki, szukamy świątecznych ozdób i planujemy Sylwestra. Ale andrzejki, to też doskonała okazja do świętowania, a w związku z tym pojawia się odwieczny problem zwany „nie mam się w co ubrać”.
Od lat impreza andrzejkowa kojarzona jest z różnego rodzaju wróżbami. Mimo to wiele osób zapomina, a może nawet boi się wróżyć. Jedno jest pewne – wszyscy się bawią. W domu, w klubie, na wolnym powietrzu, co roku, w okolicach 30 listopada, większość osób świętuje do rana. Z roku na rok również zmienia się moda na to, w czym świętować. Aby jak najlepiej wpisać się w tegoroczne trendy, postanowiliśmy poradzić się blogerki modowej Boguslavy-B.

– W tym sezonie królują oczywiście mroczne klimaty. Jeśli chodzi o kolory, najmodniejsze są bordo i butelkowa zieleń. Do tego wszelkie motywy militarne. – tłumaczy Boguslava B. – Wiadomo jednak, że aby zostać zauważonym, trzeba się czymś wyróżnić. Dlatego ja osobiście polecam różnego rodzaju dodatki. Mam na myśli bransoletki, pierścionki, kolczyki. Sprawdzają się połączenia prostych krojów i dość masywnych dodatków. Sporej wielkości kolczyki lub pierścionki z dużym kamieniem, często okazują się być lepszym wyborem niż – jak ja to mówię – przesadzone sukienki. Dlatego, jeśli chodzi o urozmaicanie stroju, zdecydowanie stawiam na gadżety. Co do torebek, polecam kopertówki, najlepiej z ćwiekami lub (bardzo modne ostatnio) z pierścionkami. – doradza blogerka.
 

fot. udziewczyn.pl

Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na wydanie większej gotówki, na zakup kreacji andrzejkowej.
– Jeśli chcemy wyglądać nietuzinkowo, bez obciążania naszego budżetu, warto wybrać się do pasmanterii, gdzie znajdziemy wiele dodatków, jak np. ćwieki. Możemy je przyczepić w dowolnym miejscu na ramionach, na kieszeniach, a nawet butach. Takie działanie zapewni nam przede wszystkim oryginalny strój, a przy okazji doda, naszym znoszonym już ubraniom, trochę świeżości – mówi Boguslava.
 

Boguslava-B
fot. boguslava-b.blogspot.com

Wiadomo też, że nie tylko Panie stroją się na imprezę andrzejkową. Dla Panów również polecane są dodatki  – ćwieki, męska biżuteria i tzw. „czapy smerfetki”. Czasami jeden drobiazg zmienia cały wygląd, a wbrew pozorom, mężczyźni coraz częściej przywiązują wagę do swojego ubioru. Może niedługo nie tylko kobiety będą narzekały na „puste szafy”.

Modą należy się bawić, modą należy się cieszyć. Tak uważa wiele osób ze świata fashion & design. Może więc należy zaryzykować zakup pierścionka z ogromnym krzyżem lub wisiora w kształcie czaszki i dać się ponieść mrocznemu klimatowi tej jesieni.

Osobom, którym brakuje środków finansowych i czasu na stworzenie andrzejkowej kreacji polecamy klasykę. Włóżcie spodnie, kolorową koszulę, marynarkę lub ciepły sweter i bawcie się! W końcu w andrzejkową noc i tak najważniejsze jest lanie wosku. Pamiętajcie więc, aby zachować swoją woskową wróżbę. A nuż okaże się prorocza...

Magdalena Kulik
Ilość wyświetleń: 4837

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+