Antycellulitowy cukier
12 marzec 2013
Cukier, nazywany przez dietetyków białą śmiercią i pustymi kaloriami, przyczynia się do nadwagi i powstawania cellulitu. Okazuje się jednak, że cukier potrafi także zwalczać pomarańczową skórkę. Jak to możliwe?
Zalety cukru
Peeling cukrowy nie tylko złuszcza i wygładza skórę. Taki cukrowy masaż, który jest wykonany kulistymi ruchami, poprawia także cyrkulację krwi, a tym samym przyspiesza metabolizm komórkowy. Dlatego peeling cukrowy jest świetnym sposobem na walkę z cellulitem. Spośród wszystkich rodzajów cukrów, to ten brązowy skutecznie zwalcza pomarańczową skórkę. Jest on łagodniejszy dla skóry, ma subtelniejszy zapach i lepiej złuszcza zrogowaciały naskórek.

Nie tylko w domowym zaciszu 
Przed zabiegiem w gabinecie kosmetycznym gruboziarnisty cukier zostaje wsypany do ciepłego naczynia. Obowiązkowo dodaje się także olej. Do wyboru mamy olej z pestek winogron, orzechów makadamia oraz liczne olejki zapachowe, np. pomarańczowy. Do naczynia dodawane są także miód, kapsułki witaminowe i olejek dla niemowląt. Tak powstała masa jest mieszana z masłem balsamującym, np. migdałowym.
Następnie kosmetyczka wciera masę cukrową w skórę i wykonuje masaż relaksacyjny. Dzięki temu po zabiegu czujemy się odprężeni, a nasza skóra jest zdrowa i błyszcząca. Ponadto skóra jest intensywnie nawilżona i gotowa do przyjęcia substancji odżywczych.

photo/homemadeginger.com

Dlaczego warto?
Peeling cukrowy jest przeznaczony dla każdego rodzaju skóry, a w szczególności dla skóry tłustej i trądzikowej. Kryształki cukru nie zatykają porów i łatwo wchłaniają się w głąb skóry, dlatego są świetnym sposobem na walkę z trądzikiem. Cukier wspomaga także proces gojenia wyprysków, ponieważ jest wspaniałym środkiem łagodzącym.

Peeling cukrowy to także świetna alternatywa dla pumeksu. Brązowe kryształki doskonale radzą sobie z szorstką skórą i zapobiegają przesuszaniu pięt, kolan i łokci. Ponadto cukier zapobiega licznym dolegliwościom skórnym, takim jak: egzema i łuszczyca, ponieważ skutecznie nawilża i pomaga tworzyć warstwę ochronną skóry.

Monika Majewska
Ilość wyświetleń: 3198

Google+ Obserwuj w Google+