Badanie żywej kropli krwi
16 maj 2013
Warto co jakiś czas przeprowadzić badanie krwi, by sprawdzić stan swojego zdrowia. Analiza pobranej próbki pozwala rozwiać nasze wątpliwości.
Jak się okazuje każda kropla krwi jest inna. Dlatego aby mieć 100% pewności co do stanu zdrowia warto zrobić badanie żywej kropli krwi.

Żywa czyli jaka?
Krew, podobnie jak inne tkanki składa się z komórek. Po pobraniu zdrowa krew jest żywa jeszcze przez kilkadziesiąt minut i w tym czasie odbywa się badanie, czyli od momentu pobrania (stąd nazwa badanie żywej kropli krwi). Elementy krwi jeszcze około 20-40 min. zachowują cechy życia, dzięki temu można zaobserwować np. aktywność białych krwinek. Jest to technika badawcza służąca ocenie zdolności organizmu do utrzymania wewnętrznej stabilności organizmu, co jest warunkiem utrzymanie parametrów morfotycznych na odpowiednim poziomie.

Zalety badania
Niewątpliwym jego plusem jest fakt, że badanie jest bezbolesne. Odbywa się poprzez delikatne nakłucie opuszka palca. Kropla krwi z palca nanoszona jest na szkiełko podstawowe i po odpowiednim przygotowaniu oglądana jest pod mikroskopem, z wykorzystaniem zmiennych powiększeń. Poza tym testy są bardzo precyzyjne. Pozwalają wykryć m.in. obecność złego i dobrego cholesterolu, ilość wolnych rodników, a nawet przyczyny alergii. Kamera cyfrowa zainstalowana na osi optycznej mikroskopu przesyła na bieżąco obraz kropelki krwi na ekran komputera, umożliwiając wykonywanie zdjęć preparatu, a nawet rejestrację filmów poruszających się erytrocytów, leukocytów, innych, żywych składników morfotycznych, jak również elementów niepożądanych. Wyjątkowość tej metody polega na zbadaniu faktycznego stanu krwi, który jest identyczny z występującym w naczyniach krwionośnych.

photo/akademiazdrowia-warszawa.pl


Jeżeli boisz się igieł, to badanie stworzone jest właśnie dla ciebie. Tak samo, jeśli przeraża cię ilość krwi, którą standardowo pobiera się do analizy, teraz możesz pozbyć się strachu, gdyż od otrzymania wyniku dzieli cię zaledwie kilka kropel. W trakcie prowadzonej analizy preparatu możesz obserwować własną krew na ekranie komputera. Nie czekaj i sprawdź stan swojego zdrowia.
Cena zabiegu: od 59zł.

Dorota Szeliga

ZOBACZ TAKŻE:

Alergie - zmora naszej cywilizacji

Jak walczyć z wolnymi rodnikami

Domowe sposoby na pokonanie migreny
Ilość wyświetleń: 3520


Google+ Obserwuj w Google+