SPA & Beauty News
4 listopad 2012
W nadchodzącym sezonie dyrektor kreatywny domu mody Balenciaga stawia przede wszystkim na eksponowanie kobiecego ciała. Architektoniczne kroje i seksowne fasony to coś, czego nie brakuje u Nicolasa Ghesquière. Na paryskim wybiegu można było podziwiać polskie modelki, a w pierwszym rzędzie zasiadła muza projektanta- Kristen Stewart.
Mogłoby się wydawać, że Paryż żyje jedynie rywalizacją nowych projektantów Diora i YSL, jednak Nicolas Ghesquière ma również dużo do powiedzenia. Projektant stworzył niezwykle kobiecą kolekcję, o której sam mówi, że jest najbardziej zmysłowa ze wszystkich. Najnowsza propozycja marki jest zatem dowodem na to, jak Nicolas zachowuje klasyczne rozwiązania, dodając od siebie nutę nowoczesności.
 

fot. the-northernlight.com

Tegoroczny pokaz Balenciagi uchodzi za jeden z bardziej udanych. Dyrektor kreatywny domu skupił uwagę przede wszystkim na eksponowaniu kobiecego ciała. Dlatego nie brakuje tu kusych topów, oraz krótkich spódniczek, czy sukienek. Warto także zwrócić uwagę na dużą dokładność projektanta przy tworzeniu geometrycznych kształtów kreacji, a także precyzyjność cięć, czy szwów. Nic nie jest tu zatem przypadkowe. Wyjątkowo zachwycające są tu połączenia krótkich topów z idealnie skrojonymi marynarkami i spodniami. Kolekcja zdaje się być skierowana do kobiet nie bojących się swojej seksownej strony, ale też do pań niezwykle zdecydowanych. Kobieta wg Balenciagi jest elegancka w nowoczesny sposób. Wszystko za sprawą kusych topów i odważnie krótkich spódniczek. W całej kolekcji dominują lekkie, lejące się tkaniny, ale zauważalny jest również tweed, jednak w zupełnie innym wydaniu niż zazwyczaj. Chwilami projektant przenosił nas także do świata flamenco i niezwykle zmysłowych falban. Jednak tkaniny sukienek były sztywne, co sprawiało niemal trójwymiarowość kreacji. Istotnym materiałem dla całej kolekcji były liściaste koronki obszyte motywem winorośli. Barwy były niezwykle subtelne i stonowane. Często pojawiało się połączenie czerni i bieli, a także kolor beżowy, czy niebieski.
 

fot. www.herworldplus.com

Fantastyczne materiały i ostre, geometryczne kształty nie były jedyną rzeczą, która zachwyciła w trakcie pokazu. Wato także zwrócić uwagę na niezwykle trafny dobór biżuterii i butów. Niektóre modelki prezentowały na palcach delikatne, złote pierścionki, inne miały zaś subtelne wisiorki. Idealnym rozwiązaniem okazały się także buty z kwadratowymi obcasami, które w doskonały sposób komponowały się z duchem całej kolekcji.
 

fot. www.fabfashionbybianca.com

Swoją najnowszą kolekcją Nicolas Ghesquière zdecydowanie zawojował paryski tydzień mody i udowodnił, że oprócz projektantów domu mody Dior i YSL liczy się także Balenciaga.

Paulina Lipska
Ilość wyświetleń: 3877

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+