Odnowa biologiczna
27 grudzień 2013
Wody z wnętrza Ziemi od tysiącleci cieszą sie popularnością ze wzgledy na swoje prozdrowotne właściwości. Kąpiele w basenach termalnych leczą rózne schorzenia i zapobiegają chorobom.
Od zarania dziejów wiadomo ,że woda moze miec dobroczynny wpływ na zdrowie. Ciało człowieka skłąda się z ok. 70 proc. z wody. Odwodniony organizm szybko staje sie słaby i nie funkcjonuje tak jak powinien. Szczególny wpływ na zdrowie mają wody termale, pochodzące z bardzo głębokich warstw Ziemi, których temperatura przewyższa srednią roczną temperaturę powietrza miejsca w których się znajdują – ponad 20ºC.

Zdrowie na wyciagniecie ręki
Wody termalne są krystalicznie czyste .Charakteryzują sie bogatszym składem mineralnym. Kąpiele w basenach termalnych usprawniają pracę serca, podkręcaja metabolizm, stabilizują tętno, obniżają poziom stresu, regulują gospodarkę hormonalną w organizmie, eliminują bóle mięśniowe i stawów. Pomagają pokonać bezsenność, stabilizują system nerwowy. Wody termalne znakomicie wpływają na skórę. Ujędrniają ją i wygładzają, np. redukując cellulit.

photo/freewebs.com

Polska bogata w źródła
W Polsce baseny termalne występują w Cieplicach, Ciechocinku, Bukowinie Tatrzańskiej, Białce Tatrzańskiej, Uniejowie, Mszczonowie, Zakopanem, Grudziądzu, Ustroniu. Na przykład wody termalne Podhala pochodzą z głębokości 1540-1620 metrów i mają temperaturę około 37 stopni.

Baseny termalne i kąpiele w nich to nie tylko korzyści zdrowotne ,ale przede wszystkim wspaniała zabawa i relaks dla całej rodziny.

Karol Kros
Ilość wyświetleń: 4064

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+