Home&Design
10 styczeń 2013
Jeśli w twoim domu na ścianach dominują niewykorzystane powierzchnie, a nie masz pomysłu na ich ciekawą aranżację, najmodniejszym trendem wnętrzarskim jest teraz domowa galeria zdjęć.
Pomysł, który często pojawia się w magazynach o wystroju wnętrz, został podpatrzony w angielskich domach, gdzie zdjęcia spełnią funkcję najcenniejszych wspomnień.

Rola ramek
Reguła takiej galerii jest jedna - im więcej zdjęć na ścianie tym lepiej, a stylowego charakteru nadają im dopiero ramki. Najmodniejsze wystawy to te, w których każda ramka jest innego rodzaju i wielkości. Dzięki temu uzyskuje się (zamierzony!) efekt artystycznego nieładu, który zdecydowanie przyciąga wzrok. Jeśli jednak chcesz, żeby galeria wyglądała poważniej, tudzież bardziej elegancko – dobierz wszystkie ramki w jednakowym kolorze i rozmiarze.

W środku
Jak rozmieścisz zdjęcia, zależy tylko od twojej kreatywności. Pamiętaj jednak by było coś wspólnego, co połączy wszystkie elementy w całość. Galeria może służyć za ścianę twoich wspomnień. Na przykład umieszczając zdjęcia różnych członków rodziny uzyskasz własne drzewo genealogiczne, a jeśli włożysz zdjęcia z dalekich wypraw, kolekcja będzie miała tematykę podróży. Może być także zobrazowaniem twojego hobby, zainteresowań, czy przedstawiać postacie, którymi się inspirujesz. Dobrze prezentują się zdjęcia w jednakowej tonacji - na przykład czarno-białej czy w sepii.

Zrób sama
Na pewno masz w domu dużo starych ramek, pozbieraj je wszystkie. Możesz odświeżyć ich kolory, malując dowolnie. Zastanów się nad tematyką zdjęć które włożysz do środka i do dzieła – zrób swoją własną galerię zdjęć. Na pewno będziesz zadowolona i z każdym spojrzeniem na ścianę (już nie pustą), będą przypominać ci się chwile uwiecznione na fotografiach.

Paulina Nowak
Ilość wyświetleń: 3212

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+