Baby SPA
4 październik 2014
Coraz więcej klubów fitness decyduje się poszerzyć swoją ofertę o zajęcia dla najmłodszych. W ten sposób u dzieci wyrabiane jest przyzwyczajenie do aktywnego trybu życia. Dla rodziców najlepiej, jeśli podczas ćwiczeń, dzieci będą się też uczyć. To wszystko, i wiele więcej, oferuje Bokwa Kids®.
Czym jest Bokwa Kids®?
Bokwa® to połączenie light-boxingu (Bo) z tańcem afrykańskich wojowników "Kwaito" (kwa). Twórcą tego rodzaju zajęć jest pochodzący z Afryki Paul Mavi. W dzieciństwie razem z rodziną przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie zaczął szukać zajęć dla siebie. Niestety żadne z nich nie spełniały jego oczekiwań. Aż w końcu, po kilku latach poszukiwań, stwierdził, że sam stworzy taki rodzaj zajęć, na który będą mogły uczęszczać całe rodziny.
Bokwa Kids® to wersja dla dzieci rewolucyjnej formy fitnessu dla dorosłych, która w Polsce zdobywa coraz więcej miłośników. Bokwa® to zajęcia podczas których rysuje się litery i cyfry wykorzystując do tego znaki amerykańskiego języka migowego. Podczas jednych zajęć można spalić nawet 1200 kalorii, dlatego zajęcia te są doskonałe dla osób, które pragną wypracować szczupłą sylwetkę, bawiąc się przy największych hitach muzycznych.

Żadnych granic
W Bokwa® nie ma granic wiekowych. Na zajęcia mogą przychodzić całe rodziny. Bokwa® została stworzona tak, aby wykonywać ją na różnych stopniach intensywności. Dla dzieci jest to świetna okazja, aby poznać litery i cyfry.
Zajęcia Bokwa® dla dzieci, w odróżnieniu od zajęć dla dorosłych, skupiają się przede wszystkim na rozwijaniu u uczestników koordynacji ruchowej. Dodatkowo najmłodsi uczestnicy mają szansę podczas zabawy nauczyć się liter i cyfr. Zajęcia mogą zostać ułożone tak, aby z podstawowych kroków układać wyrazy, a nawet proste równania matematyczne (w wersji dla starszych dzieci) - mówi Dorota Szeliga-Kobus, instruktorka Bokwa Kids® z Warszawy.

photo/dancedynamique.com


L, C, J i Superman
Podczas zajęć Bokwa Kids® dzieci "rysują" stopami literki i cyfry, które dobrze znają, takie jak B, J, L czy C. Są też inne figury, które powtarza się w bardzo intuicyjny sposób, jak np. Superman, uwielbiany przez dzieci.
Chłopcy lubią bawić się w super bohaterów, dlaczego by więc nie wykorzystać tego podczas zajęć? - dodaje z uśmiechem instruktorka. Bokwa Kids® to dla dzieci godzina zajęć, którą spędzają na zabawie. Uczą się przy tym pracy grupowej, wzajemnego szacunku, a przede wszystkim, rozwijana jest ich koordynacja ruchowa i zamiłowanie do sportu.

Jeśli znasz alfabet i potrafisz się ruszać, to Bokwa® jest dla Ciebie!
Ilość wyświetleń: 4448

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+