Boskie dłonie i stopy w ciąży
9 październik 2012
Przez dziewięć miesięcy, przyszłe mamy borykają się z wieloma ciążowymi dolegliwościami. Opuchnięte dłonie i stopy potrafią całkowicie popsuć radość z bycia w ciąży. Na szczęście, coraz więcej SPA oferuje specjalne zabiegi, na ciążowe przypadłości. Dlatego, zamiast prosić partnera o masaż stóp, warto oddać się w ręce specjalisty w SPA.
Lekka jak piórko
 
Puchnięcie dłoni i stóp to jedna z najbardziej uciążliwych przypadłości w ciąży. Osłabione krążenie, zatrzymywanie wody w organizmie i zwiększony nacisk na stawy, to wszystko powoduje, że podczas ciąży nasze kończyny puchną i stają się większe.
 
Zmiana butów, na rozmiar większe oraz problemy ze zdjęciem lub założeniem pierścionków, to dla większości ciężarnych chleb powszedni. Jednak największym problemem jest ból opuchniętych stawów, przez który wiele przyszłych mam większość czasu spędza w domu.
 
Jeżeli chcemy swobodnie poruszać się w ciąży i nie cierpieć z powodu wielkich stóp i dłoni, skorzystajmy ze specjalnych zabiegów:
  • Chłodzące okłady z borowiny – zabieg może być stosowany zarówno na nogi, jak i ręce. Borowina sprawia, że organizm pozbywa się nadmiaru wody, dzięki czemu ręce i nogi stają się lżejsze. Trzeba pamiętać, że borowina jest silnie działającym składnikiem kosmetyków, dlatego dla kobiet w ciąży przygotowane są specjalne, słabsze mieszanki.
  • Masaż stóp – refleksologiczny masaż stóp, rozluźnia napięte śródstopie i poprawia krążenie. Stopy stają się lżejsze i mniej obolałe. Podobny masaż może być wykonany również na dłoniach.  
  • Kąpiel w solance - dzięki kąpieli w letniej solance skóra całego ciała staje się gładka i sprężysta, a opuchlizna z rąk i nóg znika. Sól działa kojąco na stawy i przeciwdziała zatrzymywaniu wody w organizmie. Jednak, zanim zdecydujemy się na taką kąpiel powinniśmy skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciąże, ponieważ nadmiar jodu może być dla dziecka szkodliwy.
 
Piękne paznokcie
 
W im bardziej zaawansowanej ciąży jesteśmy, tym mamy gorszy dostęp do swoich stóp z czasem, w ogóle tracimy je z pola widzenia. W takiej sytuacji nie ma mowy o domowych zabiegach pedicure. Dlatego będąc w salonie SPA, warto skorzystać z oferowanych tam zabiegów pedicure i manicure.
 
Pedicure i manicure, połączony z refleksologicznym masażem sprawi, że będziemy czuły się lekko i pięknie. Masaż zrelaksuje nasze dłonie i stopy, a manicurzysta zadba o nasze paznokcie.
 
Ciąża, u wielu kobiet, powoduje deficyt wapnia w organizmie, a co za tym idzie osłabienie płytki paznokciowej. Dlatego podczas profesjonalnej pielęgnacji paznokci zostanie zastosowana odżywka wzmacniająca, a lakiery użyte do ozdobienia paznokci będą super wytrzymałe.
 
Ciążowy manicure i pedicure możemy potraktować jak wisienkę na torcie, która ukoronuje efekt zabiegów zwalczających ciążową opuchliznę kończyn. Jednak pamiętajmy, podczas ciąży musimy uważać na zabiegi, które stosujemy. Zanim zdecydujemy się na jakiś zabieg najpierw skonsultujmy się z lekarzem i korzystajmy z zabiegów, stworzonych specjalnie z myślą o przyszłych mamach.
 
Karolina Brzeska
Ilość wyświetleń: 3414


Google+ Obserwuj w Google+