Domowe SPA
21 styczeń 2013
Brwi chronią nasze oczy przed kurzem i potem, ale pełnią także funkcję ozdobną. Zadbane brwi potrafią diametralnie odmienić wygląd twarzy. Mocno wyskubane, wąskie kreski są passe. W tym sezonie brwi powinny być gęste i mocne, ale oczywiście odpowiednio wypielęgnowane.
Depilacja
Wosk i pęseta to najczęstsze metody regulacji kształtu brwi. Ważne jest, aby dopasować łuk brwi do kształtu twarzy.
  • twarz okrągła - kształt bardziej trójkątny, wyszczupli twarz
  • twarz w kształcie serca - końce brwi powinny unosić się w górę
  • twarz owalna- łagodny łuk
Jeśli narzekasz na zbyt małą ilość włosów możesz zastosować odżywkę na porost brwi np. RevitaLash cena ok. 300zł. Kuracja powinna trwać od 3 do 6 miesięcy.

photo/tv3.ie

Kosmetyki
Wśród dostępnych na rynku kosmetyków do brwi, które nadają kształt, koloryzują i pielęgnują, najpopularniejsze są:
  • kredki - nadające brwiom ciemniejszy kolor i możesz za ich pomocą nieznacznie zmienić kształt. Najlepiej narysować linię na górnej krawędzi brwi i wczesać ją w linię włosków (Maybelline - Master Shape, kredka do brwi ze szczoteczką, około 25zł)
  • cienie - idealnie przyciemni brwi i będzie wyglądać zaskakująco naturalnie, najlepiej nakładać je skośnym pędzelkiem (Clarins, Kit Sourclils Palette- zestaw narzędzi do regulacji i cieni do malowania, cena: 189zł)
  • żele - zapewniają pielęgnację i jest idealnym wykończeniem wyglądu brwi, będą nabłyszczone i rozczesane (MAC, Brow Set, bezbarwny żel do utrwalania kształtu brwi, 70 zł)
  • henna - tak jak cienie i kredki, henna dostępna jest w różnych odcieniach. Możesz nałożyć ją w domu, wystarczy wymieszać małą ilość pasty z wodą utlenioną, nałóż mieszankę na brwi skośnym pędzelkiem. Jeśli nie chcesz bardzo intensywnego efektu możesz przed zabiegiem nałożyć na brwi wazelinę, dzięki temu henna nie zafarbuje skóry. Intensywność odcienia możesz regulować także długością trzymania henny na brwiach.

Jeśli masz ciemne, gęste brwi w tym sezonie nie potrzebujesz wielu kosmetyków, po prostu wyczesz brwi szczoteczką i utrwal żelem.

Laura Kunczik
Ilość wyświetleń: 5412

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+