Fitness
7 maj 2013
Pierwszy cel osiągnięty: masz płaski brzuch. Teraz chciałabyś nadać kształt mięśniom i wyeksponować je. Jest na to skuteczna i sprawdzona metoda: aerobiczna 6 Weidera.
Co to takiego?
To zestaw ćwiczyć, który powoduje zarówno spalanie tkanki tłuszczowej na brzuchu, jak i też wzmacnia jego mięśnie. Niewątpliwą jego zaletą jest to, że możesz wykonywać go sama w domu. Jedyne co jest potrzebne to kawałek podłogi. Pierwszą zasadą, która obowiązuje przy wykonywaniu tych ćwiczeń, jest systematyczność. Ćwiczenia należy wykonywać codziennie przez 6 tygodni. Tylko wtedy zobaczysz efekty swoich starań.

Jak ćwiczyć?
Na zestaw składa się sześć ćwiczeń. Należy je wykonywać jedno po drugim bez żadnej przerwy. Najważniejsze jest zatrzymanie ruchu na 3 sekundy, aby utrzymać mięśnie w maksymalnym napięciu.
  • Ćwiczenie 1: Połóż się na plecach, ręce ułóż wzdłuż tułowia. Następnie unoś na zmianę jedną nogę, tak by w kolanie i biodrze zachować kąt 90°, w tym samym czasie unieś barki, ale nie odrywaj tułowia od podłoża. Wytrzymaj w tej pozycji 3 sekundy i napnij maksymalnie mięśnie. Możesz objąć kolano dłońmi, ale go nie przytrzymuj.
  • Ćwiczenie 2: Wykonuj tak samo jak pierwsze, z tą różnicą, że teraz unieś obie nogi na raz. Przytrzymaj 3 sekundy.
  • Ćwiczenie 3: Analogicznie do pierwszego, ale tym razem ręce spleć na karku. Wytrzymaj 3 sekundy.
  • Ćwiczenie 4: Takie samo jak ćwiczenie drugie, teraz jednak ręce, tak jak w ćwiczeniu trzecim, również znajdują się na szyi. Utrzymuj napięcie przez 3 sekundy.
  • Ćwiczenie 5: Unieś część barkową tułowia, utrzymaj napięcie mięśni brzucha i rób „nożyce”. Ręce spleć na karku i zostań w tej pozycji przez 3 sekundy.
  • Ćwiczenie 6: Jednocześnie unieś część barkową tułowia i wyprostowane obie nogi. Pozostań w tej pozycji 3 sekundy.

Trening rozpisany jest na 6 tygodni, podczas których należy wykonywać określoną ilość serii przeznaczoną na dany dzień. Dokładny zarys przedstawia tabelka:

photo/fit.pl


Każde ćwiczenie wykonujemy jedno po drugim bez przerw. 6 ćwiczeń to jeden cykl. W związku z tym, np. jeśli w dniu siódmym masz zrobić 8 cykli, oznacza to powtórzenie wszystkich 6 ćwiczeń 8 razy. To daje jedną serię. Pomiędzy nimi możesz zrobić sobie przerwę.

Jeśli masz wątpliwości jak wykonać ćwiczenia, udaj się po poradę to trenera personalnego. I do dzieła!

Dorota Szeliga
Ilość wyświetleń: 3191

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+