Cera naczynkowa
23 wrzesień 2013
Długo utrzymujące się rumieńce na twarzy, rozszerzone naczynka, czy nawet „pajączki” to główne objawy cery naczyniowej. Problem ten jest najbardziej dotkliwy w czasie zimy. Jeśli zmagasz się z tym to wiesz, że walka ta może być nierówna.
Jednak istnieją sposoby by sobie z tym radzić. Pamiętajmy jednak, że wymaga to konsekwencji i czasu. Oto kilka sposobów jak poradzić sobie z kruchymi naczynkami.

Po pierwsze dieta
Ze swojego codziennego jadłospisu należy ograniczyć lub całkowicie wykreślić białe pieczywo, słodycze, tłuste i ciężkostrawne oraz pikantne potrawy a także alkohol. Możemy za to jeść dużo kaszy gryczanej, w której znajduje się rutyna, która wzmacnia naczynia krwionośne. Ciemnozielone i liściaste warzywa, które zawierają witaminę K np. brokuły, rzepak, szpinak itp. Jeśli chodzi o owoce to awokado oraz brzoskwinie są zbawienne. Do codziennego jadłospisu warto dodać również jajka, jogurty, sery, a także ziemniaki.

Po drugie nawilżenie
Należy unikać mycia twarzy w gorącej, twardej wodzie, poddawać jej promieniowaniu UVA oraz głęboko nawilżać. Dzisiejsza medycyna dysponuje specjalnymi kremami do cery naczyniowej np. Tołpa ok.80 zł, lub Lirene ok. 25 zł.

photo/mysacredbeauty.worldpress.com

Po trzecie peeling
Nie wykonuj peelingów mechanicznych i staraj się by w salonach kosmetycznych dobrać zabieg odpowiedni do twojej cery. Najlepiej, aby był nawilżający do skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Nasza skóra jest bardzo wrażliwa, a w szczególności ta na twarzy.

Odpowiednia pielęgnacja pomoże nam walczyć z popękanymi naczyniami.
Ilość wyświetleń: 2883

Google+ Obserwuj w Google+