Nowości & trendy
28 październik 2013
„Lekarstwo” na problemy ze skórą? Nowe linie Lirene Cera Naczynkowa i Lirene Cera Sucha.
Rozszerzone naczynka, zaczerwienienie i suchość skóry to problemy, które nasilają się w okresie jesienno - zimowym. W pielęgnacji skór problemowych ważne są odpowiednie nawyki oraz styl życia, ale przede wszystkim właściwy dobór kosmetyków.

Marka Lirene prezentuje dwie odmienione linie Lirene Cera Naczynkowa oraz Lirene Cera Sucha. Nowe receptury kosmetyków, zawierające m.in. diosminę, żurawinę, ceramidy i emolienty, mają na celu niwelowanie 7 przyczyn i objawów przesuszenia skóry i rozszerzania naczynek.

Nie jest łatwo mieć cerę problemową. Pieczenie, uczucie ściągnięcia i nadwrażliwość lub rozszerzone naczynka i rumień to problemy, które dotyczą wielu kobiet. A jesień i zima zdecydowanie nie sprzyjają kondycji skóry. W warunkach domowych mamy do czynienia z ciepłym i przesuszonym powietrzem - w bliskim sąsiedztwie kaloryferów czy kominków temperatura powietrza może wynosić nawet 30 - 40 stopni Celsjusza, podczas gdy na zewnątrz spada poniżej zera. Skutkuje to naprzemiennym rozszerzaniem i zwężaniem naczyń skórnych oraz zwiększoną przeznaskórkową utratą wody. Takie warunki klimatyczne są szczególnie niekorzystne dla osób, u których występuje problem skóry suchej, wrażliwej bądź naczynkowej. U nich w okresie zimy skóra sucha staje się szorstka, wiotka i mało elastyczna. Przesuszona i podrażniona, zaczyna się łuszczyć i swędzieć. Często też dochodzi do pękania naczynek.

CERA NACZYNKOWA
Skłonność do „pajączków” na twarzy może być dziedziczna - już u małych dzieci widzimy, że skóra jest cienka, delikatna, a naczynia płytko położone, jakby prześwitujące przez skórę. Z drugiej zaś strony, niebagatelną rolę w rozwoju skóry naczynkowej przypisuje się czynnikom środowiskowym, w szczególności działaniu słońca. Duża wrażliwość skóry naczynkowej na środowisko wymaga wypracowania odpowiednich nawyków pielęgnacyjnych. Najważniejsza jest ochrona przed słońcem – zarówno w lecie jak i zimą. Niezmiernie istotne jest też unikanie solariów oraz sauny i długich gorących kąpieli.

Pielęgnując skórę naczynkową, warto zwrócić uwagę na właściwe wykonywanie podstawowych zabiegów higienicznych. Do oczyszczania twarzy zaleca się tu stosowanie łagodnych mleczek lub żeli myjących, które należy spłukiwać z twarzy letnią (nigdy gorącą) wodą i nie należy myć skóry bezpośrednio przed wyjściem na dwór. Jeśli peeling, to tylko łagodny peeling enzymatyczny. Ponieważ skóra naczynkowa to skóra wrażliwa, kosmetyki do jej pielęgnacji powinny być delikatne.

photo/agito.pl


Duże znaczenie przy problemach z naczynkami ma też odpowiednia dieta. Warto z niej wykluczyć gorące pokarmy, alkohol, kawę i ostre przyprawy. Pojawienie się widocznych naczynek jest też ściśle uzależnione od wszelkich sytuacji stresujących. Nowa linia kosmetyków Lirene Cera Naczynkowa kompleksowo pielęgnuje skórę, mając na celu niwelowanie 7 przyczyn i objawów rozszerzania naczynek:
1. Redukcja zaczerwienienia
2. Zmniejszenie widoczności naczynek
3. Wzmocnienie osłabionych ścian naczyń
4. Łagodzenie podrażnień
5. Wzmocnienie bariery naskórkowej
6. Poprawa kolorytu cery
7. Ochrona przed niekorzystnym działaniem warunków zewnętrznych.

W nowych formułach kosmetyków znajdują się składniki takie jak diosmina, wyciąg z żurawiny i ekstrakt z arniki, które wzmacniają i uszczelniają ścianki naczyń krwionośnych oraz przywracają im odpowiednie napięcie, dzięki czemu naczynka stają się mniej widoczne. Ponadto, substancje aktywne takie jak masło shea, wyciąg z kukurydzy, czy proteiny z migdałów pozwalają wzmocnić barierę naskórkową, utrzymać odpowiednie nawilżenie i elastyczność skóry oraz ukoić jej podrażnienia. Nowe formuły zachwycają pięknymi zapachami i przyjemnymi konsystencjami.
Ilość wyświetleń: 2280

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+