SPA & Beauty News
22 październik 2012
Odkąd w 1983 roku Karl Lagerfeld objął dowodzenie nad domem mody Chanel, stało się jasne, że nieodłączne dla Coco Chanel tweed i perły nabiorą nieco nowocześniejszego wymiaru. Najnowsza kolekcja Chanel, co prawda nie wykorzystuje ukochanego przez założycielkę motywu kamelii, jednak pozostaje tak samo stylowe jak dotychczas.

Karl Lagerfeld zaprezentował kolekcję Chanel na wiosnę lato 2013 w paryskim Grand Palais. Przestrzeń została wypełniona ogromnymi wiatrakami i panelami słonecznymi, jednak miało to niewiele wspólnego z ekologią. Krytycy odczytali to jako nawiązanie do kultowej powieści „Przeminęło z wiatrem” i postaci Scarlett O’Hary.


reuters

Mogłoby się wydawać, że kolekcja będzie niezwykle klasyczna i będzie stanowiła nawiązanie do projektów założycielki. Na początku wkroczyła nieśmiertelna czerń, zaraz potem równie klasyczna biel, jednak potem Lagerfeld postawił na nieco bardziej krzykliwe kolory- od pudrowego różu, przez fiolet, aż po zieleń i ognistą czerwień.

Nie brakowało oczywiście klasycznych żakietów w stylu Chanel, w przypadku których mocno zaznaczono ramiona, jednak Karl postanowił wykorzystać zupełnie inne tkaniny. Marynarki nabrały także zupełnie innego charakteru - były kuse i nieco figlarne.


fashion-telegraph.co.ukfashion-telegraph.co.uk

Ciekawym zabiegiem było także wykorzystanie denimu w niektórych kreacjach. Lagerfeld postanowił także pobawić się nieco fasonami. Zdecydował się na szerokie i prostokątne ramiona, ale też na okrągłe i miękkie. W wielu modelach można było zauważyć obcięcie sukienki tuż nad biustem. Nie brakowało także sukienek w kształcie litery A.

Kolekcja Chanel byłaby niczym bez kultowego już motywu pereł. Jednak w tym wypadku perły zdobiące dekolt modelek były nieco większe i bardziej ozdobne niż zazwyczaj. Perły można było także dostrzec na nadgarstkach modelek.Cała kolekcja zdecydowanie zachwyca, jednak najwięcej kontrowersji wzbudziła klasyczna torebka Chanel osadzona na naturalnych rozmiarach hoola-hop. Jest to gadżet mało praktyczny, jednak zdążył zrobił niemałą furorę w świecie mody.fashion.telegraph.co.uk

Pomimo długiego stażu w świecie mody, Karl Lagerfeld tą kolekcją udowodnił, że nie ma zamiaru osiadać na laurach i ma zamiar pracować jeszcze więcej, aby zawstydzać inne domy mody swoimi znakomitymi i nowatorskimi rozwiązaniami.

Paulina Lipska

Ilość wyświetleń: 4056

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+