SPA na Świecie
21 marzec 2013
Meksyk, państwo przyciągające tłumy z powodu starożytnej historii Azteków, nieprawdopodobnych zabytków, kolonialnej architektury pięknej przyrody i tropikalnych krajobrazów…
Mexico city
Według legendy zostało założone przez Azteków, wówczas nazywało się Tenochtitlan, właśnie tam znajdują się cenne pamiątki cywilizacyjne, jak starodawne miasto i boskie świątynie. Idąc wzdłuż Alei Zmarłych rozciągają się schodkowe Piramidy Słońca i Księżyca, świątynia Quetzalcoatla (pierzastego węża), która jest uznawana za miejsce mityczne (gdzie według Azteków powstał świat i narodzili się bogowie). Obecnie Mexico City jest trzecim na świecie najbardziej zaludnionym miastem i uważane jest za dość niebezpieczne. Częste napady i rabunki zdarzają się nawet za dnia, dlatego podczas zwiedzania nie wolno wyjmować kosztownych przedmiotów, a portfel i paszport należy trzymać w bezpiecznym miejscu.

Kuchnia
Będąc w Meksyku nie można nie spróbować tradycyjnych aromatycznych dań z dużą ilością chilli, kolendry i sera cheddar. Obowiązkowo musisz skosztować tortilli, tacos, quesadillas, burritos, rozmaitych sosów zwanych salsami oraz guacamole - przyrządzanego z dojrzałego avocado. Taką ucztę najlepiej celebrować popijając pyszną margaritę, tequilę bądź piwo sporządzone z agawy (zwane pulque). W restauracjach spożyjesz posiłek wsłuchując się w śpiewy i brzmiące dźwięki gitary, płynące od el Mariachi – popularnych meksykańskich grup muzycznych, których członkowie noszą charakterystyczne kolorowe sombreros.

Wypoczynek
Najlepsze, luksusowe hotele SPA, znajdują się na wybrzeżach Meksyku. Większość z nich posiada własny dostęp do plaży z krystaliczną wodą Morza Karaibskiego, Zatoki Meksykańskiej, bądź Pacyfiku.

photo/boza.mk


Presidente Intercontinental Cozumel Resort & SPA to hotel położony na małej wyspie Cozumel, oblanej Morzem Karaibskim. Do dyspozycji gości posiada Mandara SPA – gdzie wszystkie zabiegi opierają się na starożytnych majańskich recepturach z wykorzystaniem naturalnych składników. Poza tym oferuje zajęcia z jogi na plaży i kursy nurkowania, które umożliwiają podziwianie barwnej morskiej fauny.

Banyan Tree Cabo Marqués - hotel określany jako sanktuarium dla zmysłów. Jest położony w Acapulco na plaży Pacyfiku, cały kompleks zawiera tropikalny ogród, w którym znajduje się kilkanaście willi z widokiem na morze i własnymi basenami. SPA oferuje starodawne terapie orientalne dla ciała i duszy, wszystkie opierają się na wykorzystaniu ziół i oleju sezamowego. Specjalizuje się także w masażach tropikalnych i aromatycznych kąpielach.

Meksyk jest krajem typowo egzotycznym, więc nie zdziw się, kiedy, opalając się na plaży, spotkasz dużą iguanę, bądź legwana, których obecność nikogo nie zdziwi...

Paulina Nowak
Ilość wyświetleń: 3545

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+