Cryo Control – zimna hydroterapia
8 marzec 2013
CRYO CONTROL to francuska firma, która projektuje i wytwarza urządzenia do zimnych kąpieli na potrzeby odnowy biologicznej wybitnych lekkoatletów. Firmie tej w krótkim czasie udało się zdobyć pozycję lidera i światowego pioniera na rynku zimnych zabiegów wodoleczniczych.
Obecnie ma ona na swoim koncie liczne krajowe referencje sportowe (federacje, prestiżowe kluby sportowe i ogólnokrajowe rozgrywki sportowe), a także referencje międzynarodowe, uzyskane dzięki udziałowi w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w roku 2008, w Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce w roku 2010, a niedawno także w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w roku 2012, dla których firma dostarczyła « Ice bath Area» dla polikliniki w miasteczku olimpijskim. To wielkie wydarzenie sportowe o światowym znaczeniu pozwoliło szerokiej publiczności odkryć zalety krioterapii.

Zimne zabiegi wodolecznicze to terapia znana od starożytności, kiedy to zimne kąpiele były jednocześnie luksusem i koniecznością podyktowaną potrzebą odprężenia się. Z upływem czasu naukowcy dobitnie wykazali dobrodziejstwa zimnej wody, a CRYO CONTROL to współczesna wersja znanych od czasów antycznych zimnych kąpieli. Są one także doskonałym sprzymierzeńcem odnowy biologicznej dla sportowców wyczynowych oraz idealnym rozwiązaniem na potrzeby regeneracji organizmu, łagodzenia dolegliwości bólowych, usuwania toksyn i łatwiejszego odprężenia.

Aby zaspokoić rosnące zapotrzebowania ośrodków rehabilitacji i fitnessu na tego typu urządzenia, firma Cryo Control opracowała pierwsze zimne SPA pod nazwą Cryo Control FORM. Po błyskawicznym uzyskaniu aprobaty wiodącego europejskiego centrum rehabilitacji CERS w Capbreton, rozwiązanie to zdobywa właśnie pozycję najbardziej popularnego systemu odnowy.

Firma oferuje również pełną gamę basenów przenośnych, specjalnie przystosowanych do potrzeb rozgrywek i imprez sportowych. System Cryo Control jest w stanie regulować temperaturę w przedziale od 7 do 15° C, umożliwiając optymalne przeprowadzanie zimnych zabiegów wodoleczniczych.

Systemy dostępne w trzech standardowych rozmiarach dla 1, 4 i 8 osób, wyposażone są w 8 dysz wodnych i opcjonalnie w system energetyzującej chromoterapii. Instalacja obejmuje również system dezynfekcji wody, działający w obwodzie zamkniętym.

Zarządzający firmą Bertrand Avignon pragnie wzmocnić rozwój przedsiębiorstwa na rynkach zagranicznych poprzez udział w FIBO - Międzynarodowych Targach Kulturystyki, Fitnessu, Zdrowia i Wellness, które rozpoczną się w Kolonii 11 kwietnia b.r.

Dysponując tak prestiżowymi referencjami, CRYO CONTROL poszukuje obecnie przedstawicieli na terenie Europy w celu dalszego rozwijania działalności na arenie międzynarodowej. Bliższych informacji udziela :
DROP MEDICAL Ms Estelle REZIG
Tel: + 33 5 61 839 249
estelle@cryocontrol.fr
www.cryocontrol.fr
Ilość wyświetleń: 3182


Google+ Obserwuj w Google+