Family SPA
24 październik 2013
Pełna, szczęśliwa rodzina to największy skarb, jaki możesz dać swojemu dziecku. Postarajcie się, aby z obojgiem rodziców spędzało dużo czasu, gdyż dziecko ma nie tylko mamę, ale i tatę! To, ze różnice pomiędzy kobietami a mężczyznami są wielkie – tego nie da się ukryć. Ale jakie korzyści płyną z tych różnic?
Lepiej z tatą
Kobiety z natury są bardziej delikatne, czulsze, bardziej się przejmują, przeżywają. Mężczyźni nie rozczulają się nad każdym maleńkim zadrapaniem dziecka, rozbite kolana są gwarantem przygody, a brudne ubranie noszą tylko szczęśliwe i przeżywające fajne zabawy dzieciaki. Chłopcy będą mieli dużo większą frajdę z gry w piłkę z tatą niż z mamą. Nawet jeśli dowiesz się co to spalony i będziesz wiedziała wszystko o ulubionej drużynie syna, większą frajdą dla syna będzie rozmowa o piłce z tatą. Najlepsza nawet matka nie zastąpi dziecku ojca. Dla dziewczynek zabawa z tatą jest podstawą budowania w przyszłości jej relacji z mężczyznami. Dzięki relacji z ojcem jej charakter stanie się twardszy, nauczy się radzić sobie z problemami bez zbytniego rozczulania się nad nimi, do czego mają skłonność kobiety.

Całą rodziną
Pomyślcie o tym, aby w sobotę czy niedziele zaplanować czas dla całej rodziny. Wspólne gotowanie, spacery, piknik, zabawy dadzą waszym dzieciom poczucie bezpieczeństwa i polepszą wasze relacje. Planujcie wszystko z dziećmi, niech ten czas będzie poświęcony wyłącznie im. Rozwijajcie pasje, poznawajcie nowe przyjemności. Po prostu – bądźcie wszyscy razem. Dzieci będą mogły porównać wasze zachowania, nauczą się poprzez obserwację Was zachowań typowo męskich i żeńskich. Dajcie im tę szansę.

Od początku
Zadbaj o budowanie relacji ojca z dzieckiem od samych narodzin. Zachęcaj swojego partnera do kąpieli, karmienia i opieki nad maleństwem. Dzięki temu twój mężczyzna od początku będzie znał potrzeby dziecka. To wróży naprawdę świetną relację w przyszłości. Zaufanie jakie zdobędzie tata od najmłodszych lat będzie skutkowało fajną relacją później. W miarę możliwości ustalcie dyżury w zaprowadzaniu i odbieraniu dziecka z przedszkola. Da to tacie możliwość stworzenia z dzieckiem rytuału, np.. raz w tygodniu po przedszkolu pójdą na lody czy do nowego parku. Niech spędzają czas tylko ze sobą, mają własne sekrety i ulubione wspólne zabawy.

photo/pregnancyandbaby.com


Czas spędzony z tatą przynosi niewątpliwie wiele korzyści, wykorzystaj to i zachęcaj partnera do spędzania czasu z dzieckiem, od najmłodszych lat. Dobrodziejstwa z płynące zaowocują szczęśliwą, zgodną i kochającą się rodziną.

Agata Geneja
Ilość wyświetleń: 3401

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+