Dieta
1 październik 2012
Wśród osób stosujących diety zdania na temat czekolady są podzielone. Jedni uważają, że jest to bomba kaloryczna, główna przyczyna tycia, inni uważają, że to zdrowa, słodka przekąska, z której nie należy rezygnować. Okazuje się, że dzięki czekoladzie możemy schudnąć nawet trzy kilogramy w trzy dni.
Lekarze i dietetycy są zgodni, czekolada jest zdrowa pod warunkiem, że jemy ją rozsądnie. Dlatego szukajmy w sklepach czekolady z wysoką zawartością kakao, powyżej 60%, to ona jest najzdrowsza. Zawiera ono antyoksydanty i substancje takie jak fenyloetyloamina i teobromina, które działają pobudzająco i regenerująco na organizm. To dzięki nim czekoladę poleca się jako przekąskę po intensywnym wysiłku fizycznym, albo umysłowym.

Jedzenie czekolady pobudza także obszary mózgu odpowiedzialne za produkcję endorfin, czyli hormonów szczęścia. To właśnie dlatego, gdy trapi nas chandra, z chęcią sięgamy po kilka kostek czekolady.pro-biophilia.blogspot.com
 
Tylko czekolada
 
Dietetycy odkryli, że czekolada z dużą zawartością kakao może być podstawą diety odchudzającej, tak powstała trzydniowa dieta czekoladowa.
 
Podczas, weekendowej diety możemy stracić nawet trzy kilogramy, ale pod jednym warunkiem, przez trzy dni podstawą naszych posiłków jest czekolada.

Wydaje się to dziwne, słodkie i bardzo tuczące?

Tajemnica diety tkwi w jej niskiej kaloryczności, dziennie jemy nie więcej niż 1100 kalorii. Między posiłkami pijemy wodę, albo zieloną herbatę, a gdy złapie nas głód, zjadamy kostkę czekolady. Żeby dieta była skuteczna musimy pamiętać, że sto gramów czekolady, to około 530 kcal.
 
Przykładowe menu 3 dniowej diety czekoladowej:
 
Śniadanie: dwie owsiane babeczki polane czekoladą
Drugie śniadanie: miseczka rodzynek
Obiad: naleśnik z bananem i gorącą czekoladą
Kolacja: pięć wafli ryżowych w polewie czekoladowej                   
 
Taka dieta wydaje się być spełnieniem marzeń każdego czekoladoholika, ale eksperci podkreślają, że nie powinno się jej stosować częściej niż raz w miesiącu. W trakcie trzech czekoladowych dni organizm uzupełnia braki magnezu, spala zmagazynowany tłuszcz, a nasz mózg jest ciągle pobudzany do produkcji endorfin. Jednak czekolada nie dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych i to właśnie dlatego, nie powinna być stosowana dłużej niż trzy dni.
 
Dieta czekoladowa to słodki i smaczny sposób na zrzucenie paru kilogramów, każdy wielbiciel słodyczy powinien jej spróbować.
 
Michalina Gruszka
Tagi: dieta, trendy
Ilość wyświetleń: 3146

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+