Domowe SPA
7 luty 2013
Rozczesywanie i szczotkowanie włosów to ważny element pielęgnacji włosów i skóry głowy. Oferta szczotek i grzebieni jest bardzo szeroka, jeśli wybór odpowiedniej szczotki przyprawia cię o zawrót głowy, zastosuj się do kilku wskazówek.
Naturalne rozwiązanie
Szczotki i grzebienie wykonane z drewna są bardziej łagodne dla włosów niż te z metalowymi czy plastikowymi ząbkami. Fryzjerzy polecają również szczotki z włosiem wykonanym z naturalnej szczeciny dzika, zawarta w niej keratyna, która wchodzi również w skład ludzkich włosów, zapobiega mechanicznym uszkodzeniom oraz elektryzowaniu.

Plastikowy cud
Ostatnio na forach poświęconych urodzie głośno zrobiło się o szczotce Tangle Teezer, ta wyglądająca jak plastikowa mydelniczka z kolcami szczotka została okrzyknięta hitem w pielęgnacji włosów. Tangle Teezer różni się od tradycyjnych szczotek z plastikowymi kolcami, jej wyprofilowanie idealnie dopasowuje się do kształtu głowy, powierzchnia z kolcami jest wykonana z jednego kawałka tworzywa co uniemożliwia wypadanie kolców. Sama używam tej szczotki i potwierdzam jej działanie, świetnie rozczesuje włosy, zapobiega ich splątywaniu i chroni przed mechanicznymi uszkodzeniami.
Cena ok 50zł.


Dobrze ułożona
Do stylizacji fryzury świetnie nadają się okrągłe szczotki, ich średnicę dostosuj do długości włosów, te cieńsze sprawdzają się w modelowaniu krótkich włosów, a grubsze uniosą długie kosmyki u nasady. Innym rozwiązaniem jest elektryczna szczotko-suszarka, dzięki ciepłemu powietrzu, które wychodzi przez otworki w jej powierzchni, podsuszysz włosy jednocześnie rozczesując je oraz nadasz kształt swojej fryzurze. Szczotka ta sprawdza się dla wszystkich rodzajów włosów i na pewno pozwoli ci zaoszczędzić czas spędzany na modelowanie fryzury.

Jeśli już wybierzesz szczotkę, która będzie idealna dla twoich włosów, pamiętaj żeby regularnie ją czyścić, to przedłuży jej żywotność i zapobiegnie powstawianiu chorób skóry głowy.

Laura Kunczik
Ilość wyświetleń: 3560

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+