Domowe SPA
19 czerwiec 2015
Pomadki ochronne dzięki odpowiedniej mieszance witamin i składników odżywczych zapobiegają wysychaniu i pękaniu ust, natłuszczają je i odżywiają. Dzięki nim usta wyglądają zdrowo i delikatnie.
Taką pomadkę można przygotować w domu w bardzo prosty sposób:
Przede wszystkim potrzebna będzie wazelina, olej bądź masło.

Obecnie rynek kosmetyczny oferuje szeroką gamę olejków zawierających wiele składników odżywczych. Można dobierać je według preferencji. Do najpopularniejszych należą: olej kokosowy, arganowy, jojoba czy np. olejek z nasion malin. Aby wzmocnić działanie pomadki warto dodać masło shea.

Jeżeli zależy nam, aby nadawała ustom kolor, dodajmy kredkę świecową o interesującym nas odcieniu lub kawałek szminki. Dolanie kilku kropel aromatu do ciasta nada pomadce piękny zapach.

Wszystkie przygotowane składniki należy umieścić w jednym pojemniku i włożyć do rondelka z ciepłą wodą, a następnie doprowadzić do rozpuszczenia, ale pamiętać, aby woda nie nagrzała się nadmiernie.

Zawartość przelać do niewielkiego pojemnika i zaczekać aż całość zastygnie.

photo/outdoorgulfcoast.com


Oto przepis na przykładową pomadkę ochronną: Proporcje składników to 1:1. Wystarczy pół łyżeczki każdego z nich.
  • Wazelina
  • Masło shea
  • Olej kokosowy
  • Miód
  • Kilka kropel aromatu pomarańczowego
  • Odrobina szminki w kolorze delikatnego różu
Umieścić wszystko w naczyniu i za pomocą kąpieli wodnej rrozpuścić (nie doprowadzić do zagotowania!). Całość przelać do niewielkiego pojemniczka i zaczekać do wystygnięcia. Pomadka gotowa!

Nadia Felix
Ilość wyświetleń: 5444

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+