Dermatologia estetyczna
7 marzec 2015
Przebarwienia skórne to problem, z którym zmaga się mnóstwo kobiet. Piegi, zmiany na tle hormonalnym, czy pamiątki z wakacji w postaci przebarwień po nadmiernym opalaniu...która z nas tego nie doświadczyła? Jeśli do tej pory myślałaś, że musisz je zaakceptować i sprytnie ukrywać pod grubą warstwą ubrań lub drogich kosmetyków, medycyna estetyczna wychodzi Ci naprzeciw. Poznaj kurację Dermamelanem i przekonaj się, że stosowanie kremów z filtrem to nie jedyne co możesz zrobić!
Co to jest?
Dermamelan powstał z myślą o wszystkich tych, którzy po pierwsze: zmagają się z problemem przebarwień i po drugie: na których inne preparaty nie działają.Dermamelan to wierny następca popularnego Cosmelanu, jednak od swojego poprzednika wyróżnia go jeszcze większa skuteczność uzyskana dzięki zastosowaniu składników aktywnych takich jak: kwas azelainowy,kojowy, alpha arbutyna i wyciąg ze szczawiu, które hamują kumulację tyrozynazy, głównego enzymu w procesie powstawania melaniny. Preparat niweluje także zmarszczki i inne niedoskonałości dzięki zastosowaniu witaminy A, C i E, stymulujących wydzielanie kolagenu i zwiększających odnowę komórkową. Jeszcze więcej korzyści osiągną panie z cerą mieszaną lub tłustą, które zyskają zabieg przeciwbakteryjny, ich pory widocznie zwężą się, wypryski staną się mniej widoczne, a przeciwzapalne działanie kwasu salicylowego, niacynamidu czy też wyciągu z lukrecji gładkiej obecnych w preparacie sprawi, że cera oczyści się i będzie gładka jak nigdy dotąd!

Dla kogo?
Zabieg powstał głównie z myślą o osobach cierpiących na przebarwienia skórne na tle hormonalnym (melasma), jednak wskazaniami do wykonania kuracji Melasmenem są także plamy przebarwieniowe nie poddające się innym terapiom, piegi, przebarwienia pozapalne czy profilaktyka fotostarzenia.

Na czym polega kuracja?
Na początku lekarz wyjaśnia pacjentowi zasady działania kuracji, przeciwwskazania, przebieg i opowiada o skutkach niepożądanych. Dalsza część zabiegu podzielona jest na dwie części:w gabinecie lekarskim i w domu. Podczas pierwszej skóra zostaje oczyszczona i odtłuszczona, a następnie lekarz nakłada na nią musztardową maskę mającą na celu usunięcie plam. W etapie drugim pacjent w masce udaje się do domu i po wyznaczonym przez lakarza czasie (od 3 do 7 godzin) zmywa ją strumieniem zimnej wody. W przypadku skóry wrażliwej lub jasnej karnacji, skóra przez pierwsze dni od zabiegu może być lekko zaczerwieniona, lecz nie powinien to być powód do niepokoju, ponieważ wygląd cery poprawia się już tydzień po rozpoczęciu kuracji, a ostateczny efekt widoczny jest około miesiąc później. Przez ten czas pacjent jest zobowiązany do podtrzymywania kuracji preparatami podtrzymującymi i kremami z wysokimi filtrami, by zapobiec nawrotowi pigmentacji.

photo/turkuazklinik.com


Przeciwwskazania
Zabieg jest stosunkowo bezpieczny, jednak lepiej się wstrzymaj, jeśli: jesteś w ciąży lub karmisz piersią, masz opryszczkę lub aktywne zmiany zapalne na skórze lub stosujesz leki z witaminą A i jej pochodnymi.

Skutki uboczne
Przy zaprzestaniu kuracji Dermamelem, przebarwienia mogą nawrócić przez skłonność skóry do hiperpigmentacji, która nie zostaje przerwana, a jedynie zahamowana.

Cena
Koszt kuracji aplikowanej na twarz (zabieg w gabinecie + zestaw do domowej pielęgnacji + 3 wizyty kontrolne) to około 1500 zł. Cena zabiegu na inne części ciała dobierana jest indywidualnie.

Jeśli chcesz pozbyć się niechcianych przebarwień – teraz jest na to ostatni dzwonek! Co prawda , kurację Dermamelem możesz rozpocząć o każdej porze roku, jednak najkorzystniejsze są pory roku, kiedy promienie słońca nie są na tyle intensywne, by mogły przyczynić się do powstania kolejnych plamek lub podrażnień czy pogłębić już istniejące. U 99% pacjentów po zabiegu z wykorzystaniem Dermamelu, intensywność zabarwienia plam uległa redukcji aż o 95%! Daj się skusić statystykom i skorzystaj z kuracji, a latem będziesz mogła odsłonić jędrną, pełną blasku, a przede wszystkim czystą i gładką skórę!

Katarzyna Skowyra
Ilość wyświetleń: 3498

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+