Kosmetyka twarzy
4 październik 2013
Jeśli chcesz cieszyć się zdrową i promienną skórą musisz pamiętać, jak ogromny wpływ na jej stan ma demakijaż. I nie dotyczy to tylko tych z Was, które na co dzień stosują kosmetyki kolorowe! Poprawnie wykonany zabieg demakijażu oprócz makijażu, usuwa także kurz, pot i łój, który zgromadził się na skórze w ciągu całego dnia.
Na rynku kosmetycznym dostępnych są miliony produktów służących do demakijażu: mleczka, pianki, żele, chusteczki czy płyny micelarne należą do tych najbardziej popularnych i najchętniej kupowanych. Na co powinnaś zwrócić uwagę wybierając je ze sklepowej półki? Najważniejszą kwestią jest twój typ cery i aktualne jej potrzeby oraz łatwość stosowania. Należy unikać produktów zawierających alkohol etylowy i izopropylowy oraz tradycyjnych mydeł, ponieważ bardzo wysuszają skórę. W przypadku demakijażu oczu najlepiej sprawdzają się dwufazowe kosmetyki z olejkami, które bez trudu usuwają nawet wodoodporny makijaż.

Najnowszą propozycją do demakijażu są specjalne ściereczki, które po zmoczeniu w ciepłej wodzie bez trudu usuwają makijaż (także wodoodporny) oraz wszelkie zanieczyszczenia . Są bardzo proste w użyciu, nie wymagają dodatkowo specjalistycznego kosmetyku i są doskonałe szczególnie w czasie podróży. Godne polecenia są produkty GLOV marki Phenicoptere.

photo/atqubeauty.com


Wykonując demakijaż należy pamiętać, by nie rozciągać i nie trzeć naszej skóry, unikniemy wtedy podrażnień, zaczerwienienia i szybszego powstawania zmarszczek (szczególnie wokół oczu).Demakijaż powinien być zakończony użyciem toniku, który odświeży naskórek i przywróci mu naturalne pH.

Regularnie i dokładnie wykonywany demakijaż pomaga w regeneracji naszej skóry podczas snu oraz przygotowuje ją na przyjęcie kosmetyków pielęgnacyjnych.

Karolina Chwastek, autorka bloga: lejdisbook.pl

Ilość wyświetleń: 7762

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+