Kosmetyka ciała
26 wrzesień 2013
Współczesna estetyka bardzo wiele wymaga od kobiet. Aksamitna i gładka skóra, bez zbędnego owłosienia, to dziś podstawa. Zasada ta dotyczy również miejsc intymnych.
Wiele kobiet latami katuje się, używając maszynek do golenia lub kremów do depilacji. Golenie często powoduje podrażnienia, powstawanie nieestetycznych krostek i odparzeń. Natomiast kremy depilacyjne, nie tylko nieprzyjemnie pachną, ale często nie usuwają dokładnie owłosienia i mogą powodować odczyny alergiczne. Skuteczną alternatywą dla tych metod jest depilacja bazylijska (brazyliana).

Przygotowanie do depilacji
Należy pamiętać, że aby włoski mogły zostać poddane depilacji brazylijskiej muszą mieć minimum 0,5 cm długości. Skóra przed zabiegiem nie powinna być natłuszczona, ponieważ uniemożliwi to wykonanie zabiegu dokładnie. Metoda, o której mówimy, jest niestety jedną z najboleśniejszych rodzajów depilacji, dlatego najlepiej umówić się na jej przeprowadzenie niedługo po zakończeniu okresu, to wtedy powinnaś być najmniej wrażliwa na ból. Zabiegi depilacji bikini trwają około 30-60 minut w zależności od rodzaju wosku i metody depilacji.

Jak wygląda zabieg?
Przy pomocy szpatułki, kosmetyczka nakłada płynny, rozgrzany do temperatury 37 stopni wosk na skórę. Następnie przykrywa go bawełnianym paskiem i odrywa go energicznym ruchem, usuwając tym samym wosk i zbędne włoski. Inną metodą pozwalającą nieco osłodzić nam cierpienia związane z zabiegiem jest depilacja wykonywana przy pomocy pasty cukrowej. Technika ta jest trochę mniej bolesna, a równie skuteczna. W obu wypadkach zabieg kończy się wyskubywaniem pęsetą pojedynczych, pozostałych na skórze włosków. Po zakończeniu depilacji można zastosować oliwkę lub inne kosmetyki łagodzące podrażnienia.

photo/nailtechnicianscourses.co.uk

Na to zwróć uwagę!
Brazyliana powinna być wykonywana przy pomocy szpatułek, ze względu na to, że depilacja wykonywana przy użyciu rolek nie jest aż tak dokładna (nie możemy też mieć pewności, że rolki są wymieniane po każdej klientce). Przez kilka dni po depilacji twoja skóra będzie bardziej wrażliwa i łatwiej ją podrażnić. Uważaj na saunę i solarium, które mogą spowodować podrażnienia po zabiegu. Niestety, ciągle aktualne jest stwierdzenie: "jeżeli chcesz być piękna, to cierp".

Koszt zabiegu: od 50-100 zł w zależności od metody

Justyna Cachel
Ilość wyświetleń: 2770

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+