Dermatologia estetyczna
23 marzec 2015
Depilacja ciała jest dla kobiet niezwykle ważna. Niestety usuwanie zbędnego owłosienia jest czasochłonne i raczej należy do tych niezbyt przyjemnych zabiegów kosmetycznych.
Wosk i spółka
Wosk robiony samodzielnie w domu nie jest wcale dokładny, a aby usuwać w ten sposób owłosienie w salonie, należy poświęcić na to co najmniej 2 godziny w miesiącu. Do tego dochodzą koszty. Depilator starcza zaledwie na około 2 tygodnie i jest dość bolesny. Używanie golarki jest w miarę szybkie i bezbolesne, jednak utrzymanie gładkich nóg wymaga codziennego golenia. Jest to szczególnie niewygodne latem, kiedy każda z nas wolałabym korzystać ze słońca, niż marnować czas w łazience depilując się. Na szczęście coraz większą popularnością cieszy się depilacja laserowa, która rzekomo na stale usuwa zbędne owłosienie. Czy naprawdę jest tak skuteczna? Czy rezultaty są warte tak wysokich kosztów zabiegu?
Zdecydowanie tak, warto wydać trochę więcej pieniędzy, gdyż zabieg depilacji laserowej jest niezwykle skuteczny.

Światło do zadań specjalnych
Depilacja przy użyciu lasera polega na podgrzaniu mieszka włosowego skondensowaną wiązką światła. W ten sposób mieszek ulega uszkodzeniu tak, że przestaje produkować włosy. W praktyce kosmetyczka przytyka laser do skóry na kilka sekund po kolei po całej długości wybranego miejsca. Ze względu na różną długość, grubość i barwę włosków, jeden zabieg nigdy nie będzie wystarczający. Należy ich wykonać minimum sześć, a często nawet i kilkanaście, każdy w odstępie 4-8 tygodni. Tylko wtedy masz pewność, że wszystkie mieszki zostały wystarczająco uszkodzone i otrzymasz zadowalający rezultat.

Przed zabiegiem
Zanim jednak zdecydujesz się na zabieg depilacji laserowej, musisz zapoznać się ze wszystkimi przeciwwskazaniami, których lista jest dość pokaźna. Przede wszystkim zabiegi powinno się rozpocząć jesienią, we wrześniu czy październiku. Wówczas zakończysz pełną depilację w okolicach marca. Jest to ważne, gdyż pomiędzy zabiegami szczególnie niewskazana jest ekspozycja na słońce. Opalanie i solarium są zakazane. Po pierwsze, na ciemnej skórze włoski są mniej widoczne, więc laser może mieć problemy z ich uchwyceniem.
Po drugie, mogą wówczas powstać na skórze przebarwienia, podrażnienia bądź nawet blizny. Dlatego szczególnie polecane jest odbywanie zabiegów w miesiącach jesiennych i zimowych, kiedy to nasze ciało zazwyczaj jest opatulone kurtkami i swetrami i nie jest narażone na oddziaływanie promieni UV. Nigdy nie wykonuje się zabiegu depilacji laserowej u kobiet w ciąży, gdyż w wyniku zmian hormonalnych może to wpłynąć negatywnie na zdrowie płodu, jak i matki. Nie stosuje się też laseru w miejscach, w których mamy tatuaże, ponieważ może prowadzić to do odbarwienia tatuażu, a nawet do poparzenia skóry, gdyż tatuaż zbyt mocno absorbuje światło laseru i zbyt łatwo ulega spaleniu. Podobnie sprawa się ma w przypadku pieprzyków i znamion. Depilację laserową można wykonać praktycznie w każdym wieku, jednak nie jest on specjalnie zalecany osobom poniżej 18 roku życia, gdy jeszcze nie został zakończony proces dojrzewania. Jeśli cierpimy na wszelkie choroby skórne, jak łuszczyca, choroby układu krwionośnego, przyjmujemy leki lub antybiotyki, należy poinformować o tym kosmetyczkę i zweryfikować, czy zabieg w takiej sytuacji jest w ogóle możliwy.

photo/institutomedicolaser.com


Należy pamiętać, że jeśli masz ciemną karnację, depilacja laserowa nie będzie w pełni skuteczna. Podobnie sprawa się ma przy bardzo jasnych włoskach, których laser po prostu nie zauważa.

Ważnym krokiem jest wybranie odpowiedniego laseru, gdyż na rynku dostępna jest cała ich gama. Warto sprawdzić opinie na ich temat. Najbardziej skuteczny według klientek pozostaje laser diodowy LightSheer. Dla osób o jasnych włoskach najlepszy będzie laser yagowy Pil, jednak nie cieszy się on jeszcze dużą popularnością ani dostępnością w Polsce.

Dużą zaletą depilacji laserowej jest to, że mogą z niej korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, na większości partii ciała – nogach, pachach, bikini, plecach, twarzy i rękach.

Sam zabieg jest stosunkowo bolesny i niezbyt komfortowy. Depilacja nóg zajmuje około 30 minut, mniejsze partie ciała, jak pachy, nie więcej niż 5 minut. Koszty depilacji niestety nie są najniższe. Za nogi zapłacisz jednorazowo od 100 do 300 zł w zależności od rodzaju lasera i salonu. Za mniejsze części ciała cena będzie się wahać od 50, do 200 zl. Należy jednak pamiętać, że aby cieszyć się pełnym efektem, zabieg musisz powtórzyć co najmniej kilka razy, co znacznie zwiększa jego koszty. Już po 3 zabiegach odczujesz różnicę, włoski zaczną odrastać cieńsze, słabsze i rzadsze. Po wykonaniu pełnej serii zabiegów włoski praktycznie już nie będą odrastać, jednak zalecane jest powtórzenie zabiegu raz na rok, aby podtrzymać ten efekt.

Natalia Zwolińska
Ilość wyświetleń: 3215

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+