Dermatologia estetyczna
4 wrzesień 2013
Wydawałoby się, że wybór między gabinetem kosmetycznym a dermatologicznym jest łatwy. Do niedawna do lekarza szłyśmy z chorobami skórnymi, a do kosmetyczki na proste zabiegi.
Dzisiaj gabinety kosmetyczne oferują bardzo szeroki zakres zabiegów wykorzystujących nowe technologie, jasny podział specjalistów zaciera się coraz bardziej, a wybór odpowiedniego gabinetu sprawia problem.

Często dermatologia i kosmetologia przenikają się i wzajemnie uzupełniają. Z pewnymi problemami udajemy się do dermatologa, jednak leczenie (np. farmakologiczne) jest wspomagane poprzez różnego rodzaju zabiegi przeprowadzane w salonie kosmetycznym. W gabinetach kosmetycznych pracują coraz bardziej wykwalifikowane osoby, co zwiększa zakres proponowanych przez nie usług. Oprócz zabiegów ściśle upiększających mamy coraz szerszy zakres zabiegów pielęgnacyjnych. W takich gabinetach spokojnie możemy skorzystać z zabiegów modelujących ciało, odmładzających czy relaksujących.

Do lekarza dermatologa:
  • W gabinecie kosmetycznym nie leczymy trądziku (ani zwykłego, ani różowatego), łuszczycy czy innych chrób skórnych. Jeśli cierpimy na taką dolegliwość lub zauważyłyśmy coś niepokojącego, wówczas najpierw udajemy się do lekarza. To on w ramach uzupełnienia kuracji może nam zalecić wizytę w gabinecie kosmetycznym.
  • U lekarza wykonujemy wszelkie zabiegi wymagające naruszenia ciągłości skóry takie jak iniekcja kwasu hialuronowego czy botoks. Tego typu zabiegów absolutnie nie wolno wykonywać w gabinetach kosmetycznych.  W gabinecie lekarskim wykonujemy zabiegi z pozoru mało inwazyjne takie jak peeling kwasami o wysokim stężeniu, podobnie zabiegi laserowe o dużym działaniu inwazyjnym.
  • Klasyczną lipolizę i liposukcję wykonujemy tylko w gabinecie lekarskim.
  • Jeżeli zależy nam na szybkim efekcie - zabiegi przeciwstarzeniowe jak i modelujące wykonywane przez lekarzy przynoszą szybsze i wyraźniejsze skutki.
photo/prlog.org

W gabinecie kosmetycznym:
  • Peeling z kwasami o niewielkim stężeniu, czy zabiegi laserami o niskiej mocy.
  • Spokojnie możesz skorzystać z liposukcji ultradźwiękowej czy laserowego modelowania sylwetki.
  • U kosmetyczki skorzystaj z polecanych przez lekarzy kuracji uzupełniających przy leczeniu chorób skórnych.
  • Gabinet kosmetyczny to również idealne miejsce na zabiegi dla przyszłej mamy ale i takie, które poprawią kondycję skóry po porodzie.
  • Zabieg mezoterapii – tej bezigłowy - jak najbardziej może być wykonany w gabinecie kosmetycznym.
  • Intraceulicals – zabieg wtłaczania tlenu w skórę, z pogranicza kosmetologii i medycyny.

Justyna Cachel

ZOBACZ TAKŻE:

Intraceuticals - zabieg gwiazd

Wywiaz z lekarzem: Nie bójmy się botoksu!

Dental facelift
Ilość wyświetleń: 3686

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+