Dieta
15 maj 2013
Jak w tydzień zmienić rozmiar na mniejszy? To bardzo proste. Dzięki najnowszej diecie jest to możliwe, chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się ona… dziecinadą.
Dietę słoiczkową wymyśliła trenerka amerykańskich gwiazd – Tracy Anderson. Przetestowała ją na wielu gwiazdach i każda dieta zakończyła się sukcesem! Zatem co zrobić, żeby schudnąć sposobem Tracy Anderson?

Od słoika do mniejszego rozmiaru
Potrzebne ci będzie… dania dla dzieci, czyli tzw. papki. Wbrew pozorom dostarczą ci one dużo łatwo przyswajalnych składników: węglowodanów, białek oraz tłuszczów. Jednak dieta słoiczkowa jest niedoborowa jeśli chodzi o białka, „dobre” tłuszcze, witaminy, a także minerały. Pamiętaj o tym! Dzienna dawka jaką będziesz spożywała wynosi 500-1400 kcal. Zwykłe posiłki zastąpisz słoiczkami z daniami dla dzieci. Rodzaje „dań” są przeróżne: zupy, przeciery, musy, warzywa z mięsem, kaszą oraz rybą.

Uwaga! Najlepiej korzystaj ze słoiczków przeznaczonych dla dzieci powyżej roku.

Którą wybrać?
Dieta słoiczkowa ma kilka wersji. W pierwszej – podstawowej jesz tylko 14 słoiczków dziennie. Następna jest bardziej umiarkowana, ponieważ jesz 10 słoiczków, a oprócz tego obiad lub kolację (niskokaloryczne!). Racjonalna dieta słoiczkowa polega na na jedzeniu dwóch niskokalorycznych posiłków, a do tego 3 słoiczki.

Niezależnie, na którą wersję się zdecydujesz i tak doprowadzi to dość szybko do ujemnego bilansu energetycznego i błyskawicznego spadku twojej masy ciała! Przepis na sukces – kieruj się składem dań, zjadaj również zwykłe posiłki.

Bez efektu jo-jo
Jeśli chcesz uchronić się przed tym efektem, koniecznie wyrzuć ze swojej diety pulpę owocową i zastąp ją warzywami z kurczakiem, bądź indykiem oraz kaszą z warzywami. Diety słoiczkowej nie można stosować dłużej niż 10 dni ze względu na jej specyfikę. Pokarmy, które przyjmujesz są przeznaczone dla niemowląt, a nie dla dorosłych. Są zatem pozbawione dużych ilości białka.
photo/sciencedaily.com

Chudnij od teraz!
Dieta słoiczkowa to bardzo łatwy sposób na szybkie zrzucenie kilogramów. W tydzień możesz zgubić jeden rozmiar! Bardzo łatwo się ją stosuje, w szczególności osobom, które są zapracowane, nie mają czasu, żeby zjeść obiad, a ich pora na jedzenie przychodzi późnym wieczorem. Wystarczy zwracać uwagę na skład posiłku, zastępować zwykłe dania słoiczkami, ale nie zapominać, że jeden konwencjonalny posiłek dziennie to konieczność!

Po zastosowaniu diety z pewnością się skurczysz – ale bez obaw – nie wzdłuż, a wszerz.

Michalina Gruszczyńska

ZOBACZ TAKŻE:

Zdrowy cukier

Nowa dieta 5:2

Uroda a składniki odżywcze
Ilość wyświetleń: 5466

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+