Nowości & trendy
6 czerwiec 2014
Obecnie jest wiele produktów do stylizacji włosów dla mężczyzn. Dlatego też w zależności od rodzaju włosów należy dopasować odpowiedni kosmetyk.
Rodzaje produktów
Istnieją dwie kategorie: utrwalacze i produkty nadające miękkości. Pierwsze z nich to produkty do stylizacji włosów, które utrwalają i utwardzają włosy w efekcie końcowym (żel lub lakier do włosów). Drugie nadają fryzurze miękkości i elastyczności (woski, pomady lub kremy). Podczas stylizacji włosów wszystkie te produkty mają różne właściwości, więc należy upewnić się, że w danym momencie sięgamy po odpowiedni produkt.

Cienkie włosy
Mężczyźni posiadający cienkie włosy powinni unikać produktów utwardzających fryzurę, po których włosy będą wyglądały na sklejone, szorstkie i cieńsze, a skóra głowy będzie bardziej widoczna. Najlepiej używać preparatów w płynie, które dodają gęstości i objętości włosom. Takich produktów powinno się używać w małych ilościach, ponieważ inaczej włosy będą wydawać się przetłuszczone i nieumyte.

photo/fashionbeans.com


Termin „pomada” pochodzi z języka francuskiego i oznacza „maść”. Idealne rozwiązanie dla przerzedzonych włosów. Jest to mieszanka wosku i oleju. Pomada zalecana jest przy cienkich włosach, które dodatkowo są kręcone lub faliste. Mężczyźni z tendencją do przetłuszczających się włosów powinni ich unikać.

Gęste włosy
Jednym z najlepszych rozwiązań dla mężczyzn o gęstych włosach jest używanie żelu, który zapewnia odświeżenie oraz ułatwia stylizację. Warto jednak wspomnieć, że lepiej sprawdza się przy krótkich fryzurach.

photo/mens-hairstyle.com


Guma to kolejny sposób na stylizację, ponieważ zapewnia najlepsze efekty bez wyglądu „mokrych włosów”. Idealne rozwiązanie dla mężczyzn z grubymi włosami, które często się przetłuszczają. Przeznaczona jest dla mężczyzn, którzy mają włosy średniej długości.

Ponadto, jeśli gęste włosy zaczynają tracić swoją objętość, należy sięgnąć po matowe produkty, takie jak np. pasty dające suche i matowe wykończenie.

Długie włosy
Kremy do stylizacji włosów są idealne dla mężczyzn z długimi włosami, ponieważ dają wrażenie nieobciążonych niczym kosmyków.

photo/fashionstrends.co.uk

Lakiery do włosów
Kolejny produkt przeznaczony jest raczej do włosów krótkich, które nie wymagają zbyt długiej stylizacji. Nie należy zapominać, że trzeba stosować go z umiarem rozpylając w odległości 8-12 cm od włosów. Powinno to być coś na wzór mgiełki. Jedną z zalet takich produktów jest fakt, że zawierają filtr przeciwsłoneczny, który chroni włosy i zapewnia specjalny, błyszczący wygląd.

Tekst pochodzi ze strony: beautybook.pl
Ilość wyświetleń: 4339

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+