Mama SPA
3 październik 2012
W filmach wygląda to następująco: kobieta chwyta się za brzuch, krzyczy: „Rodzę!”, po czym zaczyna się ogromne zamieszanie i panika. Dawniej do porodu przygotowywały przyszłą mamę jej krewne, sąsiadki i znachorki. Dzisiaj mamy szkoły rodzenia. Warto wesprzeć się też ofertą SPA. Szczególnie może nam się przydać rytuał kosmetyczny RVB - Amma Deva.
Yam Amma Deva to pierwszy kompletny cykl zabiegów pielęgnacyjnych do stosowania przed i po urodzeniu dziecka, wywodzący się z tradycji medycyny tybetańskiej. To połączenie masażu prenatalnego, muzyki i zabiegów z użyciem mieszanki naturalnych składników. Współdziałanie masażu i kompozycji dźwięków pomaga matce nawiązać kontakt z dzieckiem. Zabiegi mogą być wykonywane od pierwszych dni ciąży, gdyż są całkowicie bezpieczne zarówno dla matki jak i dla dziecka.

Do tej kuracji używane są preparaty naturalne, bazujące na substancjach pochodzenia roślinnego m.in.: olej arganowy, wyciąg z dyni, olej sezamowy, olejki aromatyczne z mandarynki i pomarańczy, masło shea, miód, mikrokryształy ryżu itd. Drogocenne mieszanki w kosmetykach i specjalne techniki aplikacji wzmacniają tkanki i pomagają utrzymać skórę dobrze napiętą, z działaniem wygładzającym i modelującym, jak również zapobiegającym pojawianiu się rozstępów.

Przed urodzeniem: cykl rozpoczyna się od jednego zabiegu co 15 dni, a od 6 miesiąca zwiększa się częstotliwość zabiegów do jednego w tygodniu. Każda sesja trwa około 60-75 minut.
Po urodzeniu: 15 dni po porodzie i w trakcie okresu karmienia piersią możesz ponownie skorzystać z rytuału Amma Deva, z jednym zabiegiem tygodniowo.

Program Yam Amma Deva zaczyna się w gabinecie i jest kontynuowany w domu. Terapeuta staje się „opiekunem ciąży”, dobiera cykl i częstotliwość zabiegów, doradza sposób pielęgnacji w domu, instruuje przyszłą mamę w kwestii odżywiania, ćwiczeń oraz prawidłowego oddechu.

Porady dla pielęgnacji domowej
Rano: zaaplikuj Koncentrat na Rozstępy Yam. Po całkowitym wchłonięciu się preparatu nałóż Krem Uelastyczniający Yam na całe ciało (łącznie z piersiami), masując okrężnymi ruchami, zaczynając od dolnych partii ciała i przesuwając się w górę. Wieczorem: po nałożeniu Koncentratu na Rozstępy bezpośrednio na miejsca dotknięte zmianami, rozprowadzamy Czysty Olej Uelastyczniający na całe ciało.

Pamela Stanisławska-Wieczorek
Ilość wyświetleń: 3567

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+