Domowe SPA - aromatoterapia
11 wrzesień 2013
Aromaterapia to bardzo przyjemna, relaksująca i skuteczna metoda usuwania wielu dolegliwości przy użyciu naturalnych roślinnych olejków eterycznych używanych np. do kąpieli, w masażu czy w formie inhalacji.
Ta metoda znana jest już od wieków. Olejki eteryczne używane były do najrozmaitszych celów. Korzystamy z niej do dziś.

Aromatoterapia jest oferowana w wielu salonach kosmetycznych. Jednak istnieje kilka sposobów by mieć jej namiastkę we własnej łazience. Nie jest to wcale trudne i nie zrujnuje naszego domowego budżetu a pozwoli się naprawdę odprężyć, kiedy tylko najdzie nas na to ochota.

Po pierwsze należy zrobić nastrój. Najlepiej przygasić światło, zapalić świece i włączyć spokojną, kojącą zmysły muzykę. Napełnić wannę gorącą wodą i dodać 10 kropel olejku. Kąpiel taka powinna trwać od 20 do 30 minut. Po niej nie należy spłukiwać skóry tylko ją po prostu wytrzeć. By zatrzymać ten piękny i kojący zmysły zapach na dłużej wystarczy dodać kilka kropel olejku do świec, dzięki czemu będziemy mieli w łazience swoje domowe spa.

photo/tripadvisor.com


Po ciężkim dniu tak pachnąca łazienka a także odprężająca kąpiel zadziała na nas kojąco. Pozwoli się wyciszyć i nabrać sił - a to wszystko w domowym zaciszu.

Justyna Waśkowicz
Ilość wyświetleń: 2503

Google+ Obserwuj w Google+