Domowe SPA
24 wrzesień 2012
Według statystyk, około 90% kobiet w Europie boryka się z cellulitem, dlatego większość ośrodków SPA oferuje swoim klientkom zabiegi antycellulitowe. Jednak, żeby skutecznie zwalczać pomarańczową skórkę, powinnyśmy działać konsekwentnie i regularnie, na przykład stosując domowe odpowiedniki zabiegów SPA.
Peeling kawowy
 
Kawa to składnik wielu profesjonalnych kosmetyków antycellulitowych, zawarta w niej kofeina pobudza spalanie tłuszczu, dzięki czemu pomarańczowa skórka staje się mniej widoczna.
 
Sporządzenie kawowego peelingu jest bardzo proste. Wystarczy zaparzyć dzbanek kawy sypanej, później odsączyć i przestudzić fusy. Do fusów można dodać oliwkę do masażu lub olej arganowy. Uzyskaną mieszankę nakładamy na ciało i wmasowujemy energicznie w miejsca dotknięte cellulitem. Dla lepszego efektu, uda lub pośladki z nałożonym peelingiem, możemy owinąć folią spożywczą na kilkadziesiąt minut. Taki foliowy wrapping sprawi, że skóra wchłonie więcej substancji odżywczych. Po zabiegu
           
Peeling solny
 
Drugim rodzajem domowego peelingu, jest peeling solny. Jest do domowy sposób na delikatne chemiczne oczyszczenie naskórka i detoksykację głębszych warstw skóry. Sól wnika w głąb skóry i poprawia jej ukrwienie, dzięki temu organizm szybciej oczyszcza się z toksyn i nagromadzonej w tkankach wody.
 
Przepis na solny peeling jest bardzo prosty, wystarczy zmieszać garść soli gruboziarnistej, spożywczej lub kąpielowej, z żelem pod prysznic. Solną mieszankę należy wmasować w skórę, najlepiej za pomocą rękawicy do masażu. Masaż peelingujący należy wykonywać w kierunku poruszania się krwi i limfy, czyli od dołu do góry. Po wykonaniu masażu należy dokładnie zmyć specyfik z ciała i na osuszoną skórę nałożyć balsam nawilżający.
 
Masaż bańką chińską
 
Masaż chińską bańką jest prostym zabiegiem, z którego możemy skorzystać zarówno w SPA, jak i we własnym domu. Do przeprowadzeniu takiego zabiegu potrzebne nam są gumowe bańki, które można kupić w aptekach lub sklepach medycznych.
 
W miejscach dotkniętych cellulitem przysysamy gumową bańkę i delikatnie przesuwamy ją w górę ciała. Żeby nie uszkodzić skóry należy posmarować ciało olejkiem do masażu. Wprawnie przeprowadzony masaż poprawia ukrwienie skóry, dzięki czemu cellulitowe nierówności i grudki stają się mniej widoczne.
 
Regularne stosowanie domowych zabiegów sprawia, że skóra staje się gładsza, a cellulit jest mniej widoczny. Nie można jednak zapominać, że zabiegi nie spowodują całkowitego zniknięcia cellulitu. Żeby całkowicie pozbyć się pomarańczowej skórki musimy, oprócz zabiegów kosmetycznych, regularnie uprawiać sport i stosować zdrową dietę.
Ilość wyświetleń: 4368

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+