Droga na północ
28 luty 2013
Norwegia to bez wątpienia magiczna kraina. Przede wszystkim ze względu na niezwykłe noce, zjawiskowe zorze polarne oraz mistycyzm fiordów. Panująca tu cudowna aura idealnie sprzyja poddaniu się równie czarodziejskim kuracjom, oferowanym przez tutejsze ośrodki Wellness & SPA.
Vulcana
To kuter rybacki przekształcony w pływającą oazę Wellness & SPA. Solidnie wypoczniesz już podczas samego rejsu łodzią, z której masz możliwość podziwiania majestatycznego krajobrazu, ze wznoszącymi się po obydwu stronach urwistymi klifami. Wyobraź sobie, jak bardzo można się zrelaksować, leżąc w olbrzymiej balii znajdującej się na pokładzie statku, wypełnionej po brzegi gorącą, bulgoczącą wodą. Ponadto wyciągając się w jacuzzi wystarczy odchylić głowę, by delektować się blaskiem ciepłych barw nigdy niezachodzącego słońca. Pod pokładem znajduje się sauna z panoramicznym widokiem na otwartą wodę. Korzystając z niej odniesiesz wrażenie unoszenia się na wodach Arktyki. Po jej opuszczeniu poczujesz się odprężona i rozluźniona jak nigdy dotąd. Co więcej, podniesiesz odporność i wydolność swojego organizmu. Z sauną sąsiaduje łaźnia turecka, w której możesz poddać się zabiegowi hamman. Stanowi on tradycyjny rytuał dogłębnego oczyszczania, którego efektem jest regeneracja ciała i umysłu. Oprócz tego, na statku znajduje się salon masażu, w którym profesjonaliści w swoim fachu pomogą pozbyć się wszelkich dolegliwości.Farris Bad
Farris Bad stanowi największy i najbardziej kompleksowy ośrodek Wellness & SPA w Skandynawii. Kurort został stworzony na źródle naturalnej wody mineralnej. Ta skarbnica składników odżywczych to cenne zaplecze zdrojowiska. Sercem uzdrowiska jest SPA mineralne. Już po pierwszej sesji pielęgnacyjnej, z użyciem krystalicznie czystej pary wodnej, twoje ogólne samopoczucie ulegnie znacznej poprawie. Dumę ośrodka stanowi grota wody źródlanej, która, zanim zostanie wydobyta spod ziemi, przez niemal ćwierć wieku przesącza się przez naturalne filtry morenowe. Norwedzy od wieków uznają kąpiel w gorącej wodzie za wyjątkowy rytuał pielęgnacyjny.

photo/whiteheartline.blogspot.com

Baseny Kneippa
Inną kuszącą atrakcją są baseny Kneippa. Spacery w brodzikach z lodowatą i wrzącą wodą pobudzą twój organizm do samoregeneracji, abyś z powrotem odzyskała wewnętrzną równowagę. Baseny Kneippa oferują także wyspę uzdrowiskową - pomieszczenie z bezpośrednim dostępem do morza, wewnątrz którego znajdują się sauna i jacuzzi. Dodatkową atrakcją są panoramiczne okna z widokiem na zapierający dech w piersiach basen Morza Północnego. Jeśli wciąż czujesz się niedopieczona, w ośrodku czeka na ciebie niemal dwadzieścia nowocześnie urządzonych pokoi zabiegowych, w których możesz się poddać wyjątkowym rytuałom pielęgnacyjnym.

Norweskie ośrodki Wellness & SPA bez wątpienia zaspokoją najbardziej wymagających gości. Pobyt w tamtejszych sanktuariach jest bowiem nie tylko formą wypoczynku, lecz także niezapomnianą przygodą.

Paula Praszkiewicz
Ilość wyświetleń: 3295

Google+ Obserwuj w Google+