Duński design w kuchni
3 wrzesień 2013
Duńska marka Stelton od ponad 40 lat jest rozpoznawalna dzięki swojemu ścisłemu "językowi" projektowania - znakiem rozpoznawczym produktów firmy jest prostota i chłód stalowych kształtów pasujących do nowoczesnej aranżacji wnętrza.
„Tego, co doskonałe, choć stworzone dekady temu, nie modyfikuje się, ale czci i podziwia” - takie założenie towarzyszy od początku znanej i cenionej na świecie marce Stelton. Początkowo główną działalnością firmy była sprzedaż produktów ze stali nierdzewnej, z czasem jednak zaczęła wprowadzać także i inne materiały, miedzy innymi tworzywa sztuczne. W 1964 ówczesny prezes Peter Holmblad pragnął wnieść do firmy daleko idącą wizję, nowe produkty i grafikę – dzięki niemu dzisiaj Stelton słynie z niepowtarzalny wyrobów do urządzania wnętrz.

Tradycja i projektanci
Stelton może pochwalić się wieloletnią współpracą z takimi sławami designu jak Erik Magnussen, Peter Holmblad czy Arne Jacobsen, który stworzył najbardziej rozpoznawalną kolekcję firmy - stalową zastawę Cylinda-line, na której wzornictwie marka bazuje do dziś.

photo/uncadeau.com


Misja Stelton to bycie zawsze innowacyjną, funkcjonalną i rozpoznawalną firmą z najwyższej jakości produktami. Ideą, która przyświecała jej od zawsze, jest tworzenie sztuki, która poprzez swoje wyroby nadaje wnętrzu harmonię. Obecnym projektantom, którzy są - jak podkreśla firma - jej największym majątkiem, przyświeca cel tworzenia nowych legend we wzornictwie „design-icons”. Stelton jawi się jako połączenie silnej wizji przyszłości z tradycją, która gwarantuje odniesienie sukcesu. Cylinda-line została wyróżniona nagrodami przez duński Society of Industrial Design oraz Design Award przyznaną przez Amerykański Instytut projektantów wnętrz.
photo/stylepark.com

Design i kolekcje
Od 1960 roku firma specjalizuje się w projektowaniu i wytwarzaniu ekskluzywnych produktów ze stali szlachetnej. Głównymi produktami marki Stelton są klasyczne dzbanki i elementy zastawy stołowej z kolekcji Cylinda-Line uzupełnione ekskluzywnymi dodatkami z kolekcji Stelton Classic. Z czasem produkty z tych kolekcji zostały wzbogacone o nowoczesne akcesoria codziennego użytku kolekcji Explore. Cechą charakterystyczną produktów Stelton jest minimalistyczny design wpisujący się w nurt klasycznego wzornictwa i najwyższej jakości materiały.

photo/panic-design.com


Justyna Cachel
Ilość wyświetleń: 2728


Google+ Obserwuj w Google+