Dzieciaki odwiedzą ASP
17 listopad 2012
Już w najbliższą niedzielę Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie odwiedzą najmłodsi, rządni wiedzy na temat sztuki współczesnej. Organizatorem wydarzenia pod nazwą SPOTLIGHT KIDS jest firma Snap
W niedzielę 18 listopada warszawska ASP zamieni się w centrum sztuki współczesnej dla całych rodzin. W programie imprezy rozpoczynającej się o godz. 12.00 znalazły m.in. warsztaty i spotkania z artystami, wystawa prac, sklepik ze sztuką i kącik malucha. Największą atrakcją będą z pewnością warsztaty pod nazwą Sztukostwory poprowadzone przez twórców z różnych dziedzin sztuki: fotografii, malarstwa/instalacji oraz komiksu. - Pomysł upowszechniania sztuki wśród najmłodszych zrodził się z dwóch powodów, zamiłowania do sztuki i chęci zapoznania z nią dzieci. Jestem mamą 7 – latki i wiem, że tego typu wydarzeń jest wciąż mało. Jest to pierwszy projekt skierowany do dzieci, ale z pewnością nie ostatni – mówi organizator przedsięwzięcia, Ewelina Krysiak z firmy Snap.

fot. asp.waw.pl

Z najmłodszymi spotkają się na nich znani polscy artyści:
Bownik (fotograf), Krzysztof Ostrowski (grafik, twórca komiksów, muzyk, lider grupy Cool Kids of Death)
Agnieszka Grodzińska (malarka, autorka instalacji).

Warsztaty będą okazją nie tylko do poznania współczesnych form, ale także ich stworzenia. Dla dzieci w wieku 6 – 10 lat zaplanowano także warsztaty: „Animuj się" - prowadzenie Bownik, "I Ty zostaniesz Supermanem" - prowadzenie Krzysztof Ostrowski, „Printermedium"- prowadzenie Agnieszka Grodzińska. Każdy z warszatów trwa 90 minut, a udział w nich kosztuje 20 zł od osoby.

Dla młodszych dzieci wieku od 3 lat przygotowano warsztaty literacko – muzyczne, które poprowadzi Sergiusz Pinkwart, dziennikarz, aktor i podróżnik. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Co w tym czasie mogą robić rodzice? Organizatorzy nie zapomnieli i o nich. Będą mogli wziąć udział w grach i zabawach oraz skosztować specjalnie na tę okazję przygotowanego menu. To nie jedyne atrakcje, tym bardziej polecamy spędzenie niedzieli w towarzystwie artystów.

Agnieszka Kubiak-Falęcka
Ilość wyświetleń: 2927

Google+ Obserwuj w Google+