Kosmetyka twarzy
27 sierpień 2013
Puder brązujący to jeden z najbardziej popularnych i lubianych w czasie kosmetyków. Umiejętnie dobrany i używany potrafi zdziałać cuda!
Dobór bronzera
Wybór odpowiedniego pudru brązującego czyli bronzera nie jest rzeczą łatwą, o ile bowiem w przypadku zwykłego fluidu i pudru dobieramy go idealnie do koloru skóry, tak bronzer powinien być od niego dwa tony ciemniejszy (jeśli masz bardzo jasną karnację i wśród dostępnych produktów trudno jest ci znaleźć odpowiedni odcień, spróbuj kupić zwykły puder). Należy także pamiętać, że kosmetyk ten rządzi się takimi samymi prawami, jak wszystkie inne i musi odpowiadać twojej karnacji. Jeśli zatem jesteś chłodnym typem urody powinnaś postawić na chłodne brązy o srebrzystym (bądź różowym) połysku, jeśli natomiast ciepłym - na ciepłe brązy i złoty połysk. Istotny jest także pędzel- możesz wybrać specjalny pędzel do bronzera (np. Ecotools nr 1219, cena ok. 50zł lub Hakuro H24, cena ok. 25zł) lub używać zwykłego pędzla do różu. Nowością są także bronzery w płynie.
RADA: Staraj się nakładać niewielką ilość kosmetyku na twarz, aby uniknąć powstawania plam.

Modelowanie
W makijażu profesjonalnym, a w szczególności fotograficznym, bronzer używany jest przede wszystkim do modelowania twarzy. Używaj go, aby wyszczuplić twarz, wymodelować jej owal lub np. ukryć zbyt długi i zbyt szeroki nos lub wystającą brodę. Delikatnie pokryj bronzerem te partie, które chcesz ukryć (np. po obu stronach czoła, bokach twarzy oraz na brodzie, jeśli twoja twarz jest kwadratowa lub tuż przy linii włosów, jeśli masz zbyt wysokie czoło) i dokładnie rozetrzyj czystym pędzlem, aby nie zostawić nieestetycznych plam. Do modelowania wybieraj raczej bronzery matowe, bez połyskujących drobinek.

photo/thebudgetfashionista.com

Opalanie
Latem bronzer wykorzystywany jest najczęściej, aby podkreślić lub imitować opaleniznę. W tym wypadku możesz pozwolić sobie na ten z satynowym połyskiem lub delikatnymi, błyszczącymi drobinkami (pamiętaj jednak, aby zrezygnować z niego przy makijażu jesiennym i zimowym - będzie wyglądać nienaturalnie!). Nakładaj kosmetyk tam, gdzie naturalnie skóra opala się najszybciej - na nos, brodę, kości policzkowe oraz skronie. Unikaj nakładania pudru brązującego na całą twarz - będzie miała ona wtedy nienaturalny, jednolity kolor i będzie sprawiać wrażenie płaskiej i bez wyrazu.

photo/projectlena.com

Pudry / fluidy brązujące:
  • Puder mineralny Lily Lolo, ok. 60zł
  • Rozświetlający puder brązujący Bobbi Brown, ok. 150zł (dostępny dla skóry o chłodnej tonacji)
  • Star Bronzer, Lancome, ok. 150zł
  • Puder brązujący w kremie Sephora, ok. 40zł
  • Bronzer do twarzy w płynie, True Match, L’oreal, ok. 30zł
Magdalena Zakolska, wizażystka

ZOBACZ TAKŻE:

Makijażowe triki: modelowanie twarzy

Jak zatrzymać opaleniznę na dłużej

Pisaki do ust
Ilość wyświetleń: 5187

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+