Nowości & trendy
24 wrzesień 2013
Wraz z nadejściem nowego sezonu jesienno-zimowego obowiązują nowe trendy, także w makijażu. Zobacz, co w tym roku królować będzie na nowojorskich, paryskich i londyńskich ulicach!
Kocie oko
Kocie oko to najważniejszy akcent u Kenzo, Christiana Diora, Michaela Korsa czy Lanvin. Może być ono wyraziste i graficzne (jak w stylu z lat 50. i 60. albo egzotycznych makijażach arabskich) albo rozmyte i lekko przydymione- tu istnieje pełna dowolność. Najważniejszy jest efekt głębokiego, tajemniczego spojrzenia. Do tego blade, neutralne usta. Do takiego makijażu (szczególnie jesienno-zimowego!) najlepiej używać przygaszonych, stonowanych odcieni- czerni, grafitu, brązu, śliwki czy khaki.

photo/vogue.co.uk

photo/makeup4all.com

Trzy kolory: czerwony
Jesień-zima 2013/2014 to także czerwone usta i paznokcie - od jasnego, niemalże pomarańczowego odcienia maków po (wyjątkowo modny) intensywny burgund i karmin. Modne będą zarówno matowe, błyszczące, jak i cieniowane czyli będące połączeniem kilku odcieni- istne szaleństwo! Pamiętaj, że tak pomalowane usta przyciągają uwagę, muszę być więc idealnie wypielęgnowane. Przed nałożeniem pomadki zrób peeling i użyj wazeliny lub mocno nawilżającego balsamu od ust.

photo/makeup4all.com

photo/honeykennedy.com

Crumble pie
Zupełnie nową, nieco ekstrawagancką propozycją projektantów i makijażystów na ten sezon jest smokey eye w odcieniach pomarańczowego oraz fioletowego i czerwonego –przede wszystkim śliwki, purpury i burgundu. Taki makijaż widoczny był u Givenchy, Max Mary, Gucciego czy Oscara de la Renty. Przyciąga on wzrok i doskonale pasuje do młodych, odważnych kobiet - jest świetną propozycją na jesienny wieczór! Jedyna trudność tego makijażu leży w odpowiednim dopasowaniu odcienia koloru do typu urody- analogicznie: chłodniejszy dla lata i zimy, cieplejszy dla wiosny i jesieni. Dotyczy to szczególnie pomarańczowego- źle dobrany sprawi, że twarz będzie wyglądać na zmęczoną!

photo/beautyeditor.caMagdalena Zakolska, wizażystka
Ilość wyświetleń: 3473

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+