Fotodepilacja IPL+RF
2 sierpień 2013
Jedną z metod depilacji laserowej jest fotodepilacja - zabieg przy użyciu światła IPL. Jest najpopularniejszą metodą walki z niechcianym owłosieniem. Zwykle, po serii takich zabiegów można trwale pożegnać się np. z niechcianym wąsikiem, czy owłosieniem na rękach.
Jak to działa?
Dzięki użyciu odpowiedniego filtra światło lampy dociera precyzyjnie do melaniny znajdującej się we włosach, aby zamienione w energię cieplną zniszczyć ich mieszki. W ten sposób zamyka się drogę odżywiania włosa. Połączenie IPL+RF pozwala na sprzymierzenie wiązki światła o dużym natężeniu z falami radiowymi (RF), co daje świetne efekty terapeutyczne przy znacznie niższym poziomie emitowanej do skóry energii. Wzmocniony zabieg daje wiele korzyści pacjentom – między innymi zminimalizowane odczucia bólowe i mniejszą ilość zabiegów. Należy pamiętać, że IPL działa na włosy w pierwszej fazie wzrostu (anagen), a na skuteczność zabiegu wpływa wiele czynników. Są nimi np. fototyp skóry, charakterystyka partii ciała poddanej zabiegowi, profil hormonalny, czy wiek lub płeć. Co więcej, owłosienie na ciele w wielu przypadkach jest zróżnicowane nawet w obrębie depilowanego obszaru, więc aby się go pozbyć należy poddać się około 6-8 zabiegom. Naświetlania można wykonywać już w odstępie 4-6 tygodni.

Zalety zabiegu
Metoda fotodepilacji jest bezpieczna, w zasadzie bezbolesna i można ją stosować w każdym miejscu na ciele (z wyjątkiem miejsc położonych w pobliżu oczu – zabieg mógłby je uszkodzić). Depilacja przy użyciu fal IPL+RE jest bezinwazyjna, a jej rezultaty są długotrwałe. W miejscach w których wykonane były pierwsze zabiegi spowolniony jest odrost włosów i zmniejszona jest jego grubość. Po serii naświetlań można zupełnie pozbyć się niechcianego owłosienia.

Wady fotodepilacji
Osoby o bardzo wrażliwej skórze mogą narzekać na zaczerwienienia, które pojawiają się tuż po zabiegu. Niestety, nie u każdego pacjenta permanentna utrata owłosienia jest do osiągnięcia – kluczowe znaczenie ma w tym wypadku grubość i kolor włosa – im ciemniejszy tym łatwiejszy do usunięcia.

photo/estheticon.com

Gdzie wykonać zabieg?
Decydując się na serię zabiegów fotodepilacji warto wybrać profesjonalny gabinet w którym kosmetolodzy wykorzystują technologię IPL+RF, a zabieg wykonywany jest tylko po zebraniu szczegółowego wywiadu od pacjenta na temat stanu zdrowia. W dużych gabinetach kosmetolodzy wykonują ten zabieg już od 70 zł za partię ciała – barki, policzki, pachy, broda. Koszt depilacji większych partii ciała, takich jak ręce czy brzuch to ok. 100 zł.

Justyna Cachel
Ilość wyświetleń: 2753

Google+ Obserwuj w Google+