Home&Design
20 listopad 2012
Prezentujemy kolejny gadżet kuchenny, który z całą pewnością może pretendować do znalezienia się na liście niezbędnych narzędzi ułatwiających życie codzienne.
Jest problem...

Czy zdarzyło Wam się wylać pół kubka herbaty, tylko dlatego, że próbowaliście wyciągnąć z niego torebkę? Ile razy torebka herbaty lądowała w filiżance wraz ze sznurkiem i metką? A może pamiętacie te designerskie piramidki ze zużytych torebek ułożone na talerzyku? Któraś z tych opcji na pewno wydaje Wam się znajoma. Nie da się ukryć, ze owijanie zużytej torebki herbaty wokół łyżeczki jest nie tylko niekomfortowe, ale też mało estetyczne, nie mówiąc już o tym, że narażamy nasze ubrania na niechciane plamy.

...jest rozwiązanie!


Wyciskacze do torebek herbaty cechują się przede wszystkim wysokim poziomem funkcjonalności. Stworzono przynajmniej kilka projektów godnych polecenia.
Szczypce Kuchenprofi
fot. studioprezentow.pl

Jednym z nich są szczypce, stworzone przez firmę Kuchenprofi, wykonane z wysokiej jakości połyskliwej stali nierdzewnej. Dzięki nim można z łatwością wyciągnąć torebkę herbaty unikając przy tym niepotrzebnego rozlania napoju. Koszt produktu to około 22zł.
 
Wyciskacz Sqeetea
fot. morelashop.pl

Innym pomysłem może się pochwalić niemiecka firma AdHoc, która jest producentem wyciskacza do torebek herbaty Sqeetea. Jego niekwestionowanym atutem jest funkcjonalność, wykonany jest ze stali nierdzewnej oraz silikonu. Produkt zachwyca designem oraz prostą obsługą. Wystarczy oprzeć go na krawędzi filiżanki czy kubka, następnie włożyć torebkę, a po zaparzeniu po prostu zgiąć w pół. Sqeetea służy więc nie tylko do wyciskania torebek, ale też pomaga w zaparzaniu herbaty. Firma AdHoc wyceniła swój wynalazek na 42zł.
 

Szczypce Hogri
fot. kaiserstuhlshop.de

Przykładem niezwykłego połączenia użyteczności i nowoczesnego wzornictwa jest wyciskacz do torebek z herbatą firmy Hogri. Podobnie jak produkt Kuchenprofi, szczypce Hogri wykonane są ze stali nierdzewnej. Mogą być świetnym prezentem szczególnie dla najmłodszych, ponieważ w części trzymającej torebkę herbaty, wykrojono uśmiech. Cena artykułu to ok 57zł.

Gadżety, jak sama nazwa wskazuje, nie zawsze pełnią funkcję użytkową. Często służą, jako dekoracja pomieszczenia lub są niechcianym prezentem urodzinowym. W przypadku wyciskaczy do torebek herbaty projektanci wzięli pod uwagę nie tylko design, ale również funkcjonalność.

Magdalena Kulik
Ilość wyświetleń: 3934

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+