Odnowa biologiczna
17 lipiec 2013
Grzybica stóp to wstydliwy problem, który często lekceważymy. Nie zdajemy sobie sprawy jak poważne konsekwencje może nieść ze sobą brak odpowiedniego leczenia. Jak sobie, zatem z nią poradzić?
Grzybica paznokci ujawnia się zazwyczaj na jednym z paznokci stóp aczkolwiek zdarzają się przypadki, że zarażonych jest więcej niż jeden paznokieć. Pierwszym objawem, który powinien wzmocnić twoją czujność jest zażółcenie się bocznej części płytki paznokcia. 

Co zatem zrobić, gdy ten problem dotknie nas?
Najlepiej udać się do dermatologa i wykonać badanie mikologiczne. Należy ustalić, jaki grzyby zaatakował nasze stopy i opracować odpowiednią metodę leczenia.

W zależności od stopnia zaawansowania grzybicy stosuje się leczenie doustne (antybiotykoterapia) lub miejscowe (spraye, kremy). Leki stosowane w leczeniu ogólnym to np.: terbinafina lub ketokonazol. Jeśli chodzi o leczenie miejscowe to najczęściej stosuje się: cyklopiroks lub klotrymazol.

Laser pomoże
Coraz bardziej popularną metodą jest również leczenie grzybicy za pomocą laseroterapii. Chodzi tu o lasery Fotona neodymowo –jagowe Nd. YAG oraz ER YAG. Za ich pomocą możemy sięgać do głębszych struktur bez uszkodzenia naskórka. Cena za jeden paznokieć wacha się między 200 a 350 zł.

photo/drogeria.zyj-zdrowo.com


Grzybica jest chorobą, którą oczywiście można wyleczyć. Możliwości, jakie daje nam dzisiejsza medycyna pozwalają na pozbycie się problemu szybko i bezboleśnie. Pamiętaj jednak, że nie wolno leczyć się na własną rękę, gdyż można sobie tylko zaszkodzić.

Justyna Waśkowicz
Ilość wyświetleń: 3840

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+