Nowości & trendy
18 luty 2014
W tym sezonie grzywka znowu jest na topie. Sprawdź zatem w jakiej będzie ci do twarzy.
Grzywka to prosty zabieg fryzjerski, dzięki któremu diametralnie zmienisz swój wizerunek. Włoski opadające na czoło odejmą ci lat, złagodzą rysy, podkreślą spojrzenie. Zweryfikuj, w którym z geometrycznych cięć wypadniesz najkorzystniej, zanim jednak poddasz się metamorfozie.

Prosta równoległa
Jeżeli masz twarz pociągłą pokuś się o wykonanie uporządkowanej, grubej, ciężkiej, równej grzywki wychodzącej ze środka głowy i sięgającej linii brwi tudzież źrenic. Taki wariant najlepiej wygląda przy włosach idealnie gładkich, bowiem w prostocie tkwi urok fryzury, ale również wyjątkowo gęstych, ponieważ wymaga ona znacznego ich wycięcia. Owe strzyżenie doskonale łączy subtelny i zadziorny charakter.

photo/aufeminim.com

Krótki wymiar
Jeśli twoja twarz jest bardzo szczupła niczym u modelek, możesz sobie pozwolić na zrobienie krótkiej, bo dosięgającej połowy czoła grzywki. Może być ona bardzo pełna oraz prosta, jak również wystrzępiona i na ukos. To cięcie dość ryzykowne, bardzo nowoczesne i przykuwające uwagę. Dodaje niewinnego i równocześnie niegrzecznego wyrazu. Fryzura pasuje do włosów falowanych, dzięki którym pozostaje uroczo niedbała.

photo/ofeminin.pl

Krzywa linia
Grzywka asymetryczna, czyli zaczesywana na bok, rozpoczynająca się od przedziałka po jednej stronie głowy i zakrywająca przeciwną stronę czoła to opcja, która pasuje każdej kobiecie. Grzywka zawsze wycieniowana, zwężana ku dołowi, może być zarówno krótsza oraz dłuższa. Przy włosach prostych będziesz wyglądać z nią bardzo uwodzicielsko i elegancko, natomiast przy falowanych bezpretensjonalnie, ale wciąż kusząco.

photo/m.trojmiasto.pl

Wklęsły bok
Uniwersalny rodzaj to również grzywka stosunkowo rzadka i wklęsła, czyli najkrótsza, sięgająca linii oczu w środkowej części czoła i wydłużająca się zmierzając w kierunku skroni, po bokach. To cięcie odsłania fragmenty czoła, dzięki czemu jest bardzo lekkie i delikatne. Przy podkręconych włosach grzywka prezentuje się, jakby była nieujarzmioną, co doda ci zalotnego wyrazu, nieco lolitkowego czaru.

photo/polki.pl

To nieprawda, że w grzywce nie każdy może prezentować się dobrze. Dopasuj do kształtu swojej buzi, jej odpowiedni „krój”, a przekonasz się, iż jest niebywale twarzowa.

Paula Praszkiewicz
Ilość wyświetleń: 6978

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+