Kosmetyka ciała
26 listopad 2012
Wiele kobiet zastanawia się jak dbać o włosy i czego oczekiwać od swojego fryzjera. Na te i inne pytania dotyczące fryzur, włosów i tajników dbania o nie, odpowiedzieli nam Hermina Babayan i Czarek Kalinowski – fryzjerzy-styliści z salony Chic&Body Hair SPA w Warszawie.
Pracujecie w salonie Hair SPA. Czym różni się wasz salon od innych salonów fryzjerskich?

Czarek Kalinowski – Dla nas włosy są priorytetem, zanim zabierzemy się do pracy sprawdzamy ich stan, doradzamy jak o nie dbać, przeprowadzamy zabiegi regenerujące i nie tylko.

Hermina Babayan – Często nasze klientki nie są świadome tego, w jak złej kondycji są ich włosy. My diagnozujemy ich stan i doradzamy najlepsze sposoby na poprawienie ich wyglądu. Jednak zawsze przypominamy, że o włosy trzeba dbać systematycznie, nie da się ich odbudować jednym zabiegiem.
 

Czarek Kalinowski przy pracy
fot. Chic Metamorfozy
facebook.com/chicbodyhairspa

Z jakimi problemami przychodzą do Was najczęściej klientki?

H.B. – Problemy są różne, tak samo jak nasze klientki. Jednak najczęściej spotykamy się z włosami zniszczonymi przez nieprofesjonalne zabiegi np. koloryzację wykonywaną w domu. Włosy są wtedy przesuszone i łamliwe.

Jakie zabiegi proponujecie wtedy swoim klientkom?

H.B. – Dla włosów przesuszonych najlepszy jest zabieg Nutri Seduction. Zawiera on wyciąg z owsa i kaszmiru, składniki, które wnikają głęboko w korę włosów, nawilżając je i odbudowując. Zabieg jest stosunkowo krótki, trwa 50 minut.
C. K. – Innym zabiegiem, który bardzo lubią nasze klientki, jest Middolo di Bamboo – bambusowy zabieg odbudowujący. Wyciąg ze szpiku bambusa oraz olej bawełniany, zawarte w kosmetykach stosowanych do tego zabiegu, regenerują korę włosa i odbudowują go. Ten zabieg szczególnie polecamy klientkom z włosami zniszczonymi częstymi zabiegami chemicznymi np. farbowaniem, trwałą i dekoloryzacją.
 

Hermina Babayan przeprowadza rytuał Nutri Seduction
fot. Chic Metamorfozy facebook.com/chicbodyhairspa

Wspominaliście już, że jeden zabieg nie wystarczy, żeby poprawić stan włosów. W takim razie, po ilu zabiegach będzie widać efekt kuracji?

C.K.
– Wiele zależy od kondycji włosów, ale najczęściej zalecamy serię od trzech do sześciu zabiegów, w krótkim odstępie czasu na przykład, co 7-14 dni. Nie ograniczamy się też do zabiegów jednego typu, bardzo często łączymy je ze sobą na przykład najpierw wykonujemy 1-2 zabiegi Middolo Di Bamboo, a później rozpoczynamy kurację nawilżającą lub nabłyszczającą.

Jakie błędy, przy pielęgnacji włosów, najczęściej popełniają Polki?

C.K. – Największym problemem jest nadmiar. Dziewczyny nakładają na włosy zbyt dużo kosmetyków, zarówno tych pielęgnacyjnych, jak i tych modelujących. Trzeba pamiętać, że w przypadku włosów, mniej znaczy lepiej. Dzisiejsze kosmetyki są bardzo wydajne i efektywne, dlatego nie musimy nakładać ich dużo na włosy. Nadmiar kosmetyków niepotrzebnie je obciąża i pogarsza ich kondycję.

H.B. – Polecając naszym klientkom kosmetyki do pielęgnacji, zawsze mówimy im jak często ich używać. Odżywki do włosów możemy nakładać po każdym myciu włosów. Maseczki radzimy nakładać, co 2-3 dni. Po nałożeniu maseczki na włosy, najlepiej jest nałożyć na głowę foliowy czepek i owinąć go podgrzanym ręcznikiem. Ciepło ręcznika sprawi, że substancje odżywcze wnikną głębiej i szybciej w strukturę włosów.

Jakie zabiegi polecacie naszym czytelniczkom na okres jesienno-zimowy?

C.K. – Posiadaczkom niesfornych włosów, które od czapki, ogrzewania i zimna puszą się i kręcą, polecamy keratynowe prostowanie włosów. Keratyna regeneruje zniszczone włosy i sprawia, że stają się proste i łatwiejsze w układaniu.

H.B. – Nasze stałe klientki są szczególnie zadowolone z tego zabiegu, ponieważ trwa on stosunkowo krótko (maksymalnie 3 godziny) w porównaniu z podobnymi zabiegami w innych salonach. Efekt zabiegu jest spektakularny i utrzymuje się nawet 3 miesiące.

Ceny zabiegów:
Nutri Seduction – od 100 do 180 zł
Middolo Di Bamboo – od 130 do 210 zł
Keratynowe prostowanie włosów Lisse Design – od 350 do 900 zł

Chic Body&Hair SPA
ul. Żelazna 59
Warszawa
Ilość wyświetleń: 6442

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+