Stomatologia estetyczna
20 maj 2013
„Lepiej zapobiegać niż leczyć” – powiedzenie znane, chociaż rzadko stosowane. A jeśli chcemy mieć śnieżnobiały uśmiech, jak również zapobiec chorobom przyzębia czy próchnicy, warto wyrobić w sobie zdrowe nawyki.
Właściwie każdy gabinet stomatologiczny oferuje zabiegi profilaktyczne, czyli wzmacniające odporność tkanek zęba czy zapobiegające powstawaniu płytki nazębnej (główna przyczyna paradontozy i próchnicy).

Zabiegi higieniczne
Podczas jednej wizyty możesz: usunąć z zębów kamień (usuwa się twarde złogi kamienia nazębnego powstałe w wyniku mineralizacji płytki nazębnej), wypolerować je (dentysta oczyszcza powierzchnie zębów z nalotów, przebarwień i miękkich złogów takich jak płytka nazębna), polakieruj (specjalny fluorkowy lakier szybko wiąże i przylega do powierzchni zęba tworząc przeźroczystą błonkę i nadając im lekki połysk). W gabinecie można zdiagnozować zęby laserowym diagnodentem, który w przeciwieństwie do tradycyjnej metody (czyli za pomocą lusterka i zgłębnika), nie uszkadza szkliwa zęba, a jego skuteczność wynosi ok. 90% (przy ok. 15% skuteczności metody tradycyjnej).

Takie połączenie zabiegów zapewni ci doskonałą świeżość zębów oraz zidentyfikuje też ewentualne ubytki, dzięki czemu będziesz mogła wyleczyć je, zanim w bardzo silnym stopniu „zajmą” ząb.

dimensiondentistry.com

Nowe, zdrowe nawyki
Pamiętaj, że wykonanie takich zabiegów nie zapewni ci zawsze pięknego uśmiechu. Musisz dbać o nie codziennie. Szczotkuj je z użyciem pasty do zębów przynajmniej dwa razy dziennie (najlepiej jeśli będziesz mieć możliwość czyszczenia ich po każdym posiłku) oraz stosuj płyny do płukania jamy ustnej, które zapewnią świeży oddech. Ważnym akcesorium jest również nitka dentystyczna, która usunie resztki jedzenia z trudno dostępnych miejsc. Nie zapominaj też o kontrolnych wizytach u stomatologa, które nie powinny być rzadziej niż raz na pół roku.

Pełny pakiet zabiegów higienicznych, jaki możesz zafundować swoim zębom, wcale nie musi wiele kosztować. Dzięki portalom z zakupami grupowymi dostępne są one już od 89 złotych.
Regularna cena może sięgać nawet 400 zł.
Ilość wyświetleń: 3505

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+