SPA w Polsce
19 lipiec 2013
Planujesz weekendowy wyjazd za miasto, pełen sportowych aktywności, ale też chwili relaksu i odpoczynku? Wybierając idealne miejsce, zastanów się jakich atrakcji oczekujesz zarówno od miejsca pobytu, jak i okolicy, w której chcesz wypocząć. Góry Izerskie to turystyczna perła Dolnego Śląska, w której zlokalizowane są hotele, ośrodki Medical SPA oraz szlaki wędrowne i pierwsze tego typu w Europie trasy rowerowe o zróżnicowanym stopniu trudności noszące nazwę Single Trek .

Aktywny wypoczynek w Dolinie Piękna !                                        
Góry Izerskie to najbardziej urokliwe pasmo Sudetów. Rozciąga się od Czech i biegnie przez granicę z Polską, aż do Doliny Nysy Łużyckiej. Charakterystyczne skałki, z których zbudowane są góry, otoczone świerkowymi lasami, gwarantują wyjątkowe widoki i zachęcają do pieszych i rowerowych wycieczek. Istotne znaczenie ma także bogata baza noclegowa, zlokalizowana w największych miastach leżących w granicach pasma, m.in. w Świeradowie Zdroju.

fot.mat.wł. hotelu

Tutaj na uwagę zasługuje czterogwiazdkowy Hotel Medical SPA Malinowy Dwór – wyposażony w bogate zaplecze sportowe, siłownię i salę fitness, basen, kort tenisowy. W obiekcie znajduje się także centrum SPA i wellness.

To także ośrodek, który w swojej ofercie, jako jedyny na Dolnym Śląsku, posiada zabiegi balneologiczne, z wykorzystaniem najsilniejszej na świecie wody siarczkowej ze źródła „Malina”, którą wykorzystuje się do leczenia chorób stawów. Kąpiel siarczkowa jest więc doskonałym lekarstwem w przypadku, gdy poczujemy zew natury i przesadzimy z aktywnością fizyczną. Pobyty wakacyjne, podczas których znajdziesz czas na relaks z rowerem i chwile wytchnienia podczas zabiegów w SPA zaczynają się już od 177 PLN za dobę.


fot.mat.wł. hotelu

Świeradów Zdrój to jedna z najpiękniejszych, uzdrowiskowo-turystycznych miejscowości w Polsce. Jego okolice są bardzo atrakcyjne o każdej porze roku. Wiosną, latem i jesienią to miejsce doskonałe na piesze wędrówki, nordic walking lub jazdę na rowerze.

Zimą można tutaj szusować ośnieżonymi stokami lub jeździć na biegówkach. W Świeradowie Zdroju krzyżują się liczne szlaki turystyczne – czerwony, niebieski, żółty i zielony, które prowadzą turystów w pięciu kierunkach, do pięknych zakątków – górskich polan, przełęczy i szczytów. Miejscowość posiada także źródła mineralne z zawartością radonu, liczne ośrodki lecznicze i piękny Park Zdrojowy.

Nie bez przyczyny Świeradów nazwany został perłą uzdrowisk dolnośląskich. Położenie miejscowości w spokojnej kotlinie, z dala od miejskiego gwaru, pozwala na wspaniały wypoczynek w górskim zaciszu.

Sprawdź aktualne oferty specjalne i rezerwuj już teraz !
Ilość wyświetleń: 6827

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+