SPA & Beauty News
11 marzec 2014
W dniach 27-29 czerwca 2014 roku w Sulisławiu zostanie zorganizowana I Międzynarodowa Naukowa Konferencja Jogi i Ajurwedy. Spotkanie odbędzie się w Pałacu Sulisław, który jest położony w malowniczej okolicy wśród pól i lasów, z dala od miejskiego hałasu, pośpiechu i stresu. Pałac Sulisław to jedyne w Polsce Centrum Jogi i Ajurwedy.
Celem konferencji jest przedstawienie jogi i ajurwedy jako nauk pomocnych w utrzymaniu zdrowego stylu życia. Ajurweda to nauka, która uzupełnia zachodnią wiedzę medyczną, szczególnie w obszarach rehabilitacji, relaksacji i zarządzania stresem. Medycyna ta oferuje współczesnemu człowiekowi wiele możliwości w zakresie leczenia i prewencji chorób. I Międzynarodowa Naukowa Konferencja Jogi i Ajurwedy to pierwsze w Polsce tego typu spotkanie, które zgromadzi wielu znanych naukowców i praktyków z USA, Indii, Kanady Polski, Niemiec i Włoch.

Ważnym aspektem konferencji jest zwrócenie uwagi na możliwości wykorzystania technik jogi i ajurwedy w kształtowaniu prozdrowotnych zachowań wśród dzieci i młodzieży. Przedstawiając wyniki badań naukowych chcemy udowodnić, że joga i ajurweda to sprawdzone przez tysiące lat w Indiach, narzędzie wspomagające prawidłowy rozwój człowieka. Opisana w starożytnych pismach wedyjskich Indii joga nie jest ani religią, ani samą gimnastyką, ale filozofią badającą związek ciała i umysłu. Ajurweda z kolei, to również starożytny (ale ciągle rozwijający się) system medycyny holistycznej wykraczający daleko poza masaże olejowe. Podczas konferencji, uczestnicy będą mogli porozmawiać bezpośrednio z wybitnymi naukowcami na temat popularyzacji wiedzy o jodze i ajurwedzie w świetle rzetelnych badań prezentowanych przez praktyków z dziedziny promocji zdrowia i zdrowego stylu życia, przedstawicieli medycyny, psychoterapeutów oraz rehabilitantów.

Niebawem podamy więcej informacji na temat.

Więcej informacji można uzyskać również na stronie: www.konferencjajogi.pl
Ilość wyświetleń: 4573

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+