Fitness
7 luty 2014
Chociaż za oknem krajobraz nie tonie w bieli, warunki dla pasjonatów rowerowych przejażdżek są niekorzystne. Nie traćmy jednak nadziei. Dla wszystkich tych, którzy nie chcą zimą rezygnować z roweru, a zależy im na utrzymaniu formy proponujemy alternatywne rozwiązanie - Indoor Cycling.
Co i jak ?
Indoor cycyling jest formą grupowego, kolarskiego treningu na rowerze stacjonarnym. Zajęcia prowadzone są przez wyszkolonych instruktorów , którzy czuwają nad przebiegiem treningu i zagrzewają uczestników do pedałowania mobilizującymi okrzykami. Atrakcyjność zajęć wzrasta dzięki energetyzującej muzyce w rytm, której przyspieszamy lub zwalniamy tempo jazdy. Bycie w grupie potęguje motywacje i daje uczucie satysfakcji. Tradycyjne ,intensywne treningi nastawione na spalanie kalorii często nie spełniają swej roli ponieważ okazują się zbyt ciężkim i nudnym wyzwaniem. Zajęcia Indoor cycling przełamują te bariery tworząc atmosferę grupowej zabawy, dużej dawki energii i poczucie radości przy jednoczesnym intensywnym spalaniu tkanki tłuszczowej. Pozwalają optymalnie kontrolować wysiłek co prowadzi do szybkiego i skutecznego osiągania zamierzonych celów. Podczas jednej sesji można spalić nawet do 1000 kalorii, a regularne treningi rzeźbią i ujędrniają ciało w bardzo szybkim tempie. Indor cycling posiada wszystkie zalety jazdy rowerowej. Jednak biorąc pod uwagę ,że mamy do czynienia z rowerem stacjonarnym ryzyko kontuzji jest minimalne, a forma treningu nie obciąża stawów ani wiązadeł.

photo/besportierier.com


Te z nas którym plączą się nogi podczas fitnessu, a tradycyjny jogging wydaje się zbyt nudny, powinny przejrzeć oferty klubów sportowych w poszukiwaniu indoor cyclingu. Rytmiczna jazda po wyimaginowanych trasach trenuje nie tylko ciało lecz także motywacje i odporność psychiczną. Odstresowuje i uwalnia od problemów oraz kompleksów. Uczucie szczęścia, odprężenia i zadowolenia z dobrze wykonanego treningu jest w tym wypadku bezcenne.

Sabina Słowińska
Ilość wyświetleń: 3006

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+