Ja mam 20 lat, Ty masz 20 lat…dzięki zabiegowi THERMAGE
27 listopad 2012
Obecnie na rynku medycyny estetycznej pojawia się coraz więcej urządzeń do modelowania sylwetki czy poprawy wyglądu skóry. Wśród nich bardzo często powtarza się informacja o zabiegach typu thermage, dlatego postanowiliśmy przybliżyć Wam jak dokładnie działa Thermage, na co wpływa i w jaki sposób oddziałuje na ciało.
Urządzenia, wykorzystujące fale radiowe, są w medycynie estetycznej stosowane przy wielu zabiegach. Oczywiście niemożliwością jest, aby każde z tych urządzeń było jednakowe i jednakowo wpływało na tkankę, na której pracuje. Właśnie z uwagi na ten zalew urządzeń proponujących wieczną młodość, należy coraz to baczniej przyglądać się i mądrze wybierać sprzęt, na którym ma zostać przeprowadzony nasz zabieg.

Na czym polega zabieg Thermage?

Urządzenie do przeprowadzania zabiegu, poprzez działanie fal radiowych, podgrzewa skórę powodując odnowienie włókien kolagenowych. Ponieważ aktualnie Thermage wykonywany jest przy pomocy specjalnie profilowanej końcówki, czas trwania zabiegu znacznie się skrócił, a jego przebieg stał się bardziej komfortowy dla pacjenta.

Co jest niezwykle ważne, po zabiegu można od razu wrócić do normalnej, pełnej aktywności. Efekty zabiegu stają się widoczne w okresie sześciomiesięcznym i mogą utrzymywać się przez wiele lat.

Dla kogo?

Przed podjęciem decyzji o zmianie czegokolwiek w naszym wyglądzie należy udać się do specjalisty. Porozmawiać z nim o nurtującym nas problemie związanym, czy z sylwetką czy z defektami skórnymi. Zabieg Thermage polecany jest przede wszystkim osobom, takim jak np.: młode matki, które po urodzeniu dziecka mają kłopoty z powrotem do zgrabnej sylwetki.

Thermage pozwala napiąć zbyt luźną skórę i wyrównać niepożądane krągłości. Zabieg ten jest odpowiedni dla wszystkich typów i kolorów skóry i może być wykonywany niezależnie od pory roku, ponieważ po zabiegu nie trzeba unikać słońca.

Na jakie partie ciała się go stosuje?
 

fot. www.vougirls.com

Zabieg Thermage polecany jest między innymi do modelowania ud, pośladków i brzucha. Trzeba jednak pamiętać, że modelowanie ud i pośladków wymaga dwóch różnych zabiegów: jeden na cellulit i drugi na głębokie napięcie skóry. Do modelowania wyżej wymienionych partii ciała stosuje się większą końcówkę urządzenia w celu zwiększenia powierzchni zabiegowej.

Thermage stosowany jest również przy walce ze zmarszczkami, bruzdami i obwisłością skóry twarzy, szyi oraz okolic ust i oczu.

Efekty

Efektem zabiegów Thermage jest przede wszystkim poprawa wyglądu skóry.

Działając na usta sprawiamy, że stają się one wyraźniejsze a linie wokół nich wygładzone.

Działając na twarz pozbywamy się luźnej skóry pod brodą, a konturowanie wzdłuż linii żuchwy ulega odnowie. Skóra wokół oczu, która jest niezwykle podatna na zmiany związane z wiekiem, staje się wygładzona i napięta co automatycznie zmniejsza widoczność zmarszczek. Ponadto bez ingerencji chirurgicznej można podnieść obwisające powieki. Rezultatem zabiegu jest poza podniesionym konturem oka jego młodszy, rozjaśniony wygląd.

Działając na ciało, wygładzamy i napinamy skórę na dłoniach, ramionach, kolanach brzuchu czy nogach.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg Thermage jest zabiegiem bezpiecznym. Należy jednak pamiętać, że przeciwwskazaniem do jego wykonania jest posiadanie wszczepionego rozrusznika serca, metalowe implanty, ciąża oraz karmienie piersią.

Koszt zabiegu: od 2500 zł.
Czas trwania zabiegu: od 30 do 120 minut.
Efekty: do 5 lat.

Dorota Oyrzanowska

autorka bloga: beautymission.wordpress.com 
Ilość wyświetleń: 2475


Google+ Obserwuj w Google+