Domowe SPA
1 luty 2015
Piękny i jędrny biust jest kwintesencją kobiecości. A jeśli ubierzemy go w gustowną i sexowną bieliznę, nie tylko zachwycimy naszego partnera, ale też same poczujemy się znacznie lepiej i zyskamy na pewności siebie. Niestety często nie potrafimy dobrać ani właściwego kształtu, ani rozmiaru stanika.
Często kupujemy biustonosze nawet bez mierzenia. W rezultacie nasz biust nie wygląda dobrze, odkształca się i traci na jędrności. Dlatego podpowiemy Ci, jaki kształt stanika będzie dla Ciebie najlepszy i tym sposobem jak efektownie wyeksponować swój biust i zadbać o niego.

Na początek
Podstawowa zasada przy doborze biustonosza brzmi: nic na oko. Nie możesz zgadywać, jaki masz rozmiar. Nie powinnaś się też przy zakupie kierować głównie wyglądem stanika i tym, czy Ci się o podoba fasonowo i kolorystycznie. Biust jest ważny, dlatego warto do sprawy podejść poważnie. Najlepiej będzie udać się do profesjonalnej brafiterki, która Cię zmierzy, wskaże odpowiedni rozmiar i kształt bielizny. To znacznie ułatwi Ci zakupy w przyszłości.

Możesz też sama określić swój rozmiar. Wystarczy zmierzyć ściśle swój obwód pod biustem (najlepiej bez bielizny na sobie, na gołym ciele). Otrzymany wynik zaokrąglamy w dół. Jeśli więc na przykład twój obwód to 74-75 cm, wybierz rozmiar 70. Wielkość miseczki może różnić się u poszczególnych marek i modeli bielizny, dlatego wymaga to przymiarek. Piersi nie powinny „wylewać się” z miseczki, ale całość powinna gładko przylegać. Miseczka powinna pomieścić całe nasze piersi – dokładnie „zagarnięte” z boku i spod pach.

Duże piersi wymagają odpowiedniego utrzymania, solidnych ramiączek i fiszbin. Przy obfitym biuście obwód stanika musi być odpowiednio ścisły, a miseczki na tyle duże, aby zakryły całą pierś. Dobre podtrzymanie piersi zapewni Ci balkonetka lub zabudowany biustonosz full-cup. Nie warto wybierać staników bez ramiączek ani ze zbyt głęboko wyciętą miseczką, gdyż piersi będą się z nich wylewać.

photo/glamorousamorous.com


Dla małych piersi idealny będzie optycznie powiększający push-up. Również możesz w takiej sytuacji wybrać stanik half-cup czy typu plunge. Chodzi o to, aby biustonosz zebrał twoje piersi do środka, uniósł je i wyeksponował. Miseczka nie musi być bardzo zakryta czy zabudowana. Warto wybierać staniki z fiszbinami, które odpowiednio ukształtują twój biust. Jeśli masz szeroko rozstawione piersi i pragniesz je ścisnąć, jednocześnie nadając im wyraźnie okrągły kształt, wybierz stanik typu balkonetka (balconette). Dzięki fiszbinom zapewni on stabilność, dlatego nadaje się dla osób zarówno z małymi, jak i dużymi piersiami. Podobnie sprawdzi się tu stanik typu push-up, który dokładnie zbierze piersi na środek i ładnie je wyeksponuje.

aliexpress.com


Jeśli masz niezbyt duże, blisko siebie rozstawione piersi, wybierz biustonosz typu plunge. Optycznie powiększy on biust i ładnie go wyeksponuje.

Natalia Zwolińska
Ilość wyświetleń: 3767

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+