Kosmetyka twarzy
14 wrzesień 2015
Zaspałaś i jesteś już spóźniona, a może wybierasz się na plażę, czy basen? Źle się czujesz bez makijażu? Przedstawiamy 6 zasad, które sprawią, że będziesz mieć promienną cerę bez przebarwień!
1. Ochrona
Tyle się mówi o stosowaniu kremów z filtrem. Twarz powinnaś chronić przez cały rok, ponieważ promieniowanie słoneczne działa też w pochmurne dni. Niestosowanie kremu ochronnego prowadzi do plam, przebarwień, zmarszczek i zwiotczenia skóry.

2. Witamina C
Twojej skórze brakuje blasku? A może masz przebarwienia lub trądzik? Wystarczy, że codzienne rano wypijesz szklankę ciepłej wody z cytryną. Taki zastrzyk pomaga oczyścić organizm z toksyn.

3. Tonizowanie
Stosowanie toniku wyrówna poziom pH, co nada cerze bardziej równomierny koloryt. Dobry bezalkoholowy produkt pomoże również przygotować skórę do lepszego wchłaniania kosmetyków.

photo/feminabelieve.com

4. Dotykanie
Jeśli chcesz zapewnić skórze nieskazitelny wygląd, trzymaj ręce z dala od niej. Skóra twarzy jest bardzo delikatna i bezsensowne dotykanie jej lub opieranie głowy na rękach może spowodować wypryski, czy mikro-uszkodzenia.

5. Oczyszczanie
Wydaje się oczywiste, ale wiele z nas nadal o tym zapomina. Codzienne stosowanie żelu oczyszczającego nie wystarczy. Raz w tygodniu powinnaś robić peeling i regularnie oczyszczać twarz u kosmetyczki.

6. Sen
Dorosły człowiek powinien spać 8 godzin dziennie. Jeśli masz z tym problem postaraj się wydłużyć sen przynajmniej o pół godziny. To wpłynie nie tylko na cerę, ale też na zdrowie i samopoczucie.

photo/mydolotest.com


Nie da się z dnia na dzień osiągnąć pięknej cery, ale regularne działania przyniosą niezwykłe rezultaty. Z powyższych zasad wybierz przynajmniej dwie i stosuj je przez miesiąc. Efekty gwarantowane!

Dominika Jaworowska
Ilość wyświetleń: 5125

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+